Vagus TV: Sosyal medyaya ceza yağıyor

Hükümet, Gezi olaylarından sonra yeni bir sosyal medya atağına geçti ve Bakanlar Kurulu kararı ile bütün bakanlıklar bünyesinde sosyal medya timi oluşturuldu. Son günlerde gelen haberler sosyal medya timinin aktif olarak çalışıyor olduğunu kanıtlar nitelikte…

sm

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi eylemleri sırasında kendisiyle ilgili tweet atan oyuncu Gonca Vuslateri’ne dava açıyor.

gonca-vuslateri25 Haziran 2013′de Başbakan Erdoğan’ın canlı yayınlanan grup toplantısı esnasında oyuncu Gonca Vuslateri, Twitter hesabından bir mesaj paylaşmıştı.

Başbakan Erdoğan’ın avukatları Ali Özkaya, Muammer Cemaloğlu ve Burhanettin Sevencan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları’na gönderdiği dilekçede, Gonca Vuslateri’nin konu ile alakalı savunmasının alınmasını ve Twitter hesabının kendisine ait olup olmadığının sorulmasını istedi.

Öte yandan Konya’da 24 yaşındaki Osman Garip adlı öğrenci, Gezi protestoları sırasında Facebook’taki hesabından Başbakan Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla, 7’nci Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Hürriyet’te yer alan habere göre mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına karar verdi. Hakaret içeren sözleri kendisinin paylaşmadığını ve sayfasının hack’lenmiş olabileceğini öne süren Garip, karara itiraz edeceğini söyledi.

16 Kasım 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; vagus.tv