Bianet: #AdaletinizeDireniyoruz Paneli Bu Akşam

“Kızlı-erkekli’ Adaletinize Direniyoruz” paneli, bu akşam Gezi’de tutuklananların, öldürülenlerin ve yaralananların ailelerinin katılımıyla İstanbul’da düzenleniyor. 

adaletinize direniyoruz_panel

“Kızlı-erkekli’ Adaletinize Direniyoruz” paneli, bu akşam Gezi’de tutuklananların, öldürülenlerin ve yaralananların ailelerinin katılımıyla İstanbul’da düzenleniyor.

Panel 19:00′da Gezi görselleri ve adalet temalı sokak röportajları ile başlayıp 20:00′da konukların söz almasıyla devam edecek.

Caddebostan Kültür Merkezi (CKM) A Salonu’nda gerçekleşecek panelde Gezi tutsağı ailelerinden Leyla Tunç, Gezi’de hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş’ın ailesindenMuharram Ayvalıtaş ve Medeni Yıldırım’ın ailesinden Mehmet Yıldırım, hala komada olan Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan, Siyasi Tutsaklara Özgürlük Çalışma Grubu ve Taksim Dayanışması’ndan avukat Can Atalay konuşmacı olarak katılacak.

Panelin çağrı metni şöyle:

“Temel amacımız, yıllardır süregelen ve AKP’nin baskıcı yönetimi ile ülkemizde göz ardı edilemez bir noktaya ulaşan ve küresel boyutta da kanayan bir yara olan ‘adalet’ konusunu masaya yatırmaktır. Bu bağlamda katılımcıları; gerek yukarıda sözünü ettiğimiz baskıcı yönetimden payını almış gezi tutsaklarının aileleri ve onların yanında olduğu için fişlenen hukukçular, gerekse Gezi direnişe destek verip bu uğurda yaşam hakları ellerinden alınan yurttaşlarımızın aileleri arasından belirlemeye özen gösterdik.

“Bu toplantıda varılmak istenen nokta, adalete ulaşmak için nasıl bir kolektif eylemlilik içerisinde seyir göstermemiz gerektiğini aramak ve çoğalarak direnmektir.” (ÇT)

14 Kasım 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; http://www.bianet.org