Etha: İşte Çağdaş’ın büyük suçları!

Polisin gaz bombalı saldırısında bir gözünü kaybeden ESP üyesi Çağdaş Küçükbattal, SGDF kampı, Alevi mitingi, Hrant Dink, Hasan Ocak ve Erdal Balcı anması ile Serkan Tosun ve Erdal Dalgıç’ın cenaze törenine katıldığı için “ev hapsi”ne alındı. Daha önce ETHA’da çalışan Küçükbattal’a, “ETHA seninle ilgili neden bu kadar çok haber yapıyor?” sorusu da soruldu.

çağdaş-küçükbattal

Gezi direnişçilerine yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyesi Çağdaş Küçükbattal hakkında “ev hapsi” verildi.

31 Mayıs günü polisin attığı gaz bombası nedeniyle bir gözünü kaybeden Küçükbattal’ın katıldığı bütün demokratik eylemler suç olarak gösterildi. Hatta, kendisi ile ilgili ETHA’da yapılan haberler bile sorgu konusu oldu.

SGDF KAMPINA KATILMAK SUÇ!

Küçükbattal’a, 22 Ağustos-2 Eylül 2009 tarihinde Dikili’de Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen kampa katılıp katılmadığı soruldu. Kampa katıldığını söyleyen Küçükbattal, “SGDF yasal bir dernektir. Bu toplantı da yasal olarak düzenlenmişti. Dolayısıyla bu toplantıya katılmam suç değildir. Zira bu kamp izinler alınarak ve giriş noktalarında jandarma kontrolü olan bir yaz kampıdır” dedi.

Serkan Tosun için yapılan cenaze törenine katıldığı için de suçlanan Küçükbattal, törene katıldığını söyledi, “Serkan Tosun’un ailesini yakından tanıdığım için kendimi cenaze törenine katılmayı mecbur hissettim. İnternet sitesinde haber yayınlandı, diye gitmedim. Haber yayınlanmasa da cenaze merasimini biliyordum” diye konuştu.

GEZİ DİRENİŞİNE SADECE 1 GÜN KATILABİLDİ

Gezi direnişine sadece 31 Mayıs günü katılabildiğini, polisin saldırısında gözünü kaybettiği için diğer günler katılamadığını anlatan Küçükbattal, yüzünü polisin yoğun kullandığı gaz bombasından korunmak için kapattığı belirtti.

ALEVİ MİTİNGİNE KATILMAK SUÇ

Alevi mitingine, Hrant Dink anması ile Kürt siyasi tutukluların yaptığı açlık grevine destek eylemine katıldığı için de sorgulanan Çağdaş Küçükbattal, ESP tarafından düzenlenen komünist Erdal Balcı’yı anma etkinliğine katılmanın da suç olmadığını kaydetti: “Erdal Balcı’nın polis tarafından infaz edildiği kanaatinde olduğum için bu anmaya katıldım.”

ESP’li Küçükbattal, polis tarafından öldürülen Erdal Dalgıç’ın cenaze törenine katıldığını söyledi.

Küçükbattal, 1 Mayıs mitingi ile Hasan Ocak anmasına katıldığı için de sorgulandı.

Küçükbattal’a, “Etkin Haber Ajansı seninle ilgili neden çok haber yaptı?” sorusuna ise, “Daha önce ETHA’da çalıştığım için bu haber ajansı beni tanır. Ayrıca bu ajans bütün abonelerine anlık haber iletir. Benim hakkımda haber yapması, hem burada çalışanlar tarafından bilinmem hem de haber değeri taşıyan haberlere konu olmamdandır” yanıtını verdi.

7 Kasım 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; etha.com.tr