Sendika org: İkitelli’de AKP standına tepki, “Öldürdüklerinizin hesabını vermeden seçim çalışması yapamazsınız”

gezidirenisi

İkitelli’de seçim çalışması için stant açan AKP’lilerin karşısına çıkan Halkevciler, Gezi’de polis şiddetiyle öldürülenlerin hesabını vermeden seçim çalışması yürütemeyeceklerini söyledi

2023 hedefi ile yerel seçim çalışmalarına başlayan AKP mahallelerde eskisi kadar rahat dolaşamıyor. İstanbul’un Küçükçekmece ilçesi İkitelli bölgesinde çalışmalarına başlayan AKP bugün (31 Ekim) Arenapark çevresinde seçim arabasıyla birlikte stant açtı.

Seçim çalışmalarını gören Halkevciler, ellerinde Gezi direnişinde kaybettiklerimizin fotoğraflarıyla birlikte AKP’lilerin yanına giderek fotoğraftaki gençleri tanıyıp tanımadıklarını sordu.

AKP’liler alaycı bir ifadeyle “tanıyoruz” dedikten sonra Halkevciler ellerindeki fotoğrafları standa bırakmak istedi ve Gezi’de polis şiddetiyle öldürülenlerin hesabını vermeden AKP’nin seçim çalışmasını yürütemeyeceklerini söyledi.

Bu sırada AKP’nin seçim arabasına “Katil AKP” yazılarak Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının üstü çizildi. Polisin olay yerine gelmesiyle arbede yaşanırken İkitelli halkı alkışlarla eylemi destekledi ve “Katil AKP Hesap Verecek”, “Hepimiz Ali’yiz öldürmekle bitmeyiz” sloganları atıldı.

Daha sonra taraflar polis karakoluna götürülürken, iki taraf da resmen birbirinden şikayetçi olmasına rağmen Halkevcilere gözaltı muamelesi yapıldı.

31 Ekim 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; sendika.org