Radikal: AKP’li Mahir Ünal “Gezi olaylarından sonra AKP’nin oyu yüzde 52 oldu”

AKP’li Mahir Ünal, Gezi Parkı olaylarının ardından yaptıkları araştırmalarda, partinin oyunun yüzde 52′ye çıktığını açıkladı.

akp

AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Ankara Günlüğü programında AK Parti’nin yerel seçim çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Gezi Parkı olayları sonrasında AK Parti’nin oylarının yüzde 52’ye çıktığını söyleyen Ünal, “Üç ayrı şirkete düzenli olarak araştırma yaptırıyoruz. Bu üç şirketin yaptığı araştırmaların ortalaması yaklaşık yüzde 52. Yani sürekli yüzde 50-52 bandında gidip geliyoruz. Bu bizim oyumuzu tahkim ettiğimiz ve homojen hale getirdiğimizi gösteriyor” dedi.

Daha önceki seçimler hakkında da özeleştiri yapan Ünal, bir belediye hakkında ‘alacağız’ şeklinde açıklama yapmanın ve ‘ele geçirme’ gibi bir intibaın uyandırılmasının toplumda direnç oluşturduğunu söyleyerek ” İzmir’i, Antalya’yı alacağız sözleri insanları rahatsız ediyor. Bir şehri alacağız ifadesi yanlıştır, bu bir özeleştiridir” dedi ve ekledi “16 büyükşehirin belediye başkan adaylarını aynı anda açıklayabiliriz.” dedi.

28 Ekim 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; radikal.com.tr