Sendika.org: İzmir ve Antalya’dan ODTÜ’ye selam

ODTÜ’deki ağaç katliamı ve ormanını savunan öğrencilere yapılan saldırı İzmir ve Antalya’da protesto edildi. İzmir’de Basmane Meydanı’na fidan dikildi, köprülere ‘ODTÜ’den geçecek tek yol devrimdir’ yazılı pankartlar asıldı

odtu ye selam

İzmir’de ODTÜ’deki ağaç katliamını protesto etmek için Basmane Meydanı’na dikilen fidanların sökülmesi üzerine insan zinciri oluşturarak Basmane Meydanı’na incir ağacı fidanı dikti.

İzmirliler, dün (27 Ekim) Alsancak Sevinç Pastanesi önünde bir araya geldi ve Talat Paşa Bulvarı boyunca yürüyerek Basmane Meydanı’na ulaştı. Yürüyüş boyunca ODTÜ’den geçecek tek yol devrimdir’, ‘ODTÜ’de düşene dövüşene bin selam’ sloganları atıldı. İzmirliler, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde insan zinciri oluşturdu ve bu şekilde Basmane Meydanı’na yürüdü.

İzmirliler Basmane Meydanı’nda 24 Ekim’de ODTÜ’ye destek amaçlı dikilen sembolik fidanların sökülmesini protesto ederek yeni fidanlarını dikti. Karşı Bisiklet ise Konak Pier ve Göztepe köprülerine ‘ODTÜ’den geçecek tek yol devrimdir’ yazılı pankartları asarak ODTÜ’deki direnişe selam gönderdi.

ODTU ye selam 2

Antalya’da Kapalıyol Halk Bankası önünde toplanan Antalyalılar, ”Her yer ODTÜ,her yer direniş” yazılı pankartın arkasından Cumhuriyet Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Yüzlerce kişi, ”Doğanın talanına hayır” ” Melih yolun yol değil” yazılı dövizleriyle yürüyerek “ODTÜ’den geçecek tek yol devrimdir” sloganını attı. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan basın açıklamasında, sorunun her geçen gün daha da otoriterleşme yolunu seçen AKP iktidarı ve yandaşlarına karşı bir bütün olarak hayatı savunanların yolu arasındaki sorun olduğu, Gezi Direnişi’nde olduğu gibi, Antalya halkının ODTÜ Direnişi’nin de yanında olduğu belirtildi.

27 Ekim 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; http://www.sendika.org