habersoL: Gökçek’ten ODTÜ’lülere şantaj

melih

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek önce ki gün katıldığı televizyon programında ODTÜ’nün bina yapmak için kendi ağaçlarını katlettiğini öne sürüp, belgeleri gösterdi.

(soL – Haber Merkezi) Melih Gökçek Samanyolu Haber canlı yayınında ODTÜ’de bir çok kaçak yapı olduğunu savunarak öğretim elemanlarını tehdit etti. 2003 yılından 2013 yılına kadar üniversite içinde sökülen ağaçların nereye gittiğinin meçhul olduğunu belirten Gökçek, ODTÜ içindeki ağaçların 10 yılda plansız ve kaçak olarak katledildiğini yerlerine de kaçak yapılar dikildiğini iddia etti.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar’ın yol yapımına karşı çıkmasıyla ilgili “İlk defa burada söylüyorum. Rektör resmen korkuyor” diyen Gökçek, marjinal grup ve militanların rektörü taşladığını, odasının camını çerçevesini aşağı indirdiklerini ileri sürdü.

Üniversite rektörü ve öğretim üyelerine seslenen Gökçek, yol planını bozdurmaları durumunda, “ODTÜ’deki kaçak yapılarının hepsi için direk rapor tutarım. O raporun mahkemede de cezası 2-3 senedir. Haberleri olsun” diye konuştu.

Gökçek cami yıkımı tartışmalarına dair söz konusu yol olduğundan camileri yıkıp yenilerini yapacaklarını, şu an Ankara’da dev bir cami yaptıklarını ve animasyonunu izlediğinde bile mest olduğunu söyledi.

23 Ekim 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; haber.sol.org.tr