Etha: Berkin’in ailesine bayram yok

Berkin Elvan
CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Gezi Parkı direnişinde polis tarafından vurulan ve yaşam mücadelesi veren Berkin Elvan’ı ailesini ziyaret etti. Anne Elvan, aylardır yaşadığı acıya dayanamayarak, sinir krizleri geçirdi, baba Elvan ise oğlunu vuran katilin bulunmasını istediğini söyledi.

İSTANBUL – CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Gezi direnişi sırasında polisin attığı gaz bombası fişeğinin isabet etmesi sonucu yaralanan ve hala yaşam mücadelesi veren Berkin Elvan’ın ailesini ziyaret etti.

Tanrıkulu, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi önünde bekleyen aileyle bayramlaştı.

‘BERKİN 122 GÜDÜR UYUYOR’

Elvan’ın anne ve babası ile açıklama yapan Sezgin Tanrıkulu, Berkin’in 16 Haziran’dan beri hastanede uyduğunu söyledi.

Tanrıkulu şöyle devam etti: “Bugün 122. gün ve failleri ortada yok. Türkiye bu acıya ortak oldu ama sayın Başbakan ve hükümet bu acıya ortak olmadı. Bir kez olsun aileyi arayıp özür dilemediler ve failleri ortaya çıkarmadılar. Başbakanın gözyaşlarından siyaset akıyor. Mısır’da Esma için gözyaşı döktü ama kendi iktidarları döneminde ölen 440 kişi var. 152′si çocuk. Berkin burada uyuyor. Oraya duyduğu acının yüzde birini, onda birini, binde birini Berkin için duymadı. Bugün çocuklara şeker dağıtıyor ama Berkin için tek bir kelime sarf etmedi, sarf edemiyor. Biz bu acıya ortak olmak için geldik. Umarım biran önce sağlığına kavuşur. Tekrar eski günlerine döner bunu biliyor ve umuyoruz. Bunun da hesabını soracağız. Türkiye’nin her yerinde soracağız. Mecliste soracağız, her ortamda soracağız. Failler ortaya çıkana kadar peşinde olacağız. Başbakanın gözyaşlarından maalesef bayramda da siyaset akıyor.”

ANNE SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Gazetecilerin, Berki Elvan’ın durumunu sorması üzerine anne Gülsüm Elvan, gözyaşlarına boğuldu ve sinir krizi geçirdi. Bir sandalyeye oturtulan Gülsüm Elvan, durumunun kötüleşmesi üzerine acil servise kaldırıldı.

‘BEKİN’İN VURAN KATİLİN BULUNMASINI İSTİYORUM’

Baba Sami Elvan, Berkin’in bilincinin hala kapalı olduğunu belirterek, “Bizi hissettiğini hissediyoruz. Sadece ufak ufak belirtiler var. Net bir şey yok. Bugün 122 gün. Bize hastaneyi mekan ettiler. Bunu yapanlar da o sokakta polisin olmadığına dair raporlar geldi elimize. Berkin’in üstündeki gazlar nereden geldi? Başka bir ülkeden mi yağdı üstüne? Berkin’i başka birileri mi vurdu? Sadece bunu merak ediyorum. Berkin’i vuran katilin de bulunmasını istiyorum. İnşallah bunun hesabını birlikte soracağız” dedi.

15 Ekim 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; etha.com.tr