Sendika.org: Antakyalı kadınlar sokakta ‘Katledilenlerin ve özgürlüğün sesi olmak için’

Antakya Kadın Platformu’nun çağrısıyla kadınlar, direnişe hayatını kaybedenler için ve AKP’nin savaş politikalarına karşı bir araya geldi.

antakya

Ahmet Atakan’ın 10 Eylül’de polis saldırıları sırasında hayatını kaybettiği yerde bir araya gelen kadınlar Uğur Mumcu Meydanı’na yürüdü. Kadınlar yürüyüşlerinde ‘Katledilenlerin ve özgürlüğün sesi olmak için, savaşa ve devlet şiddetine karşı sokaklardayız’ pankartı tuttu. Dün (12 Ekim) gerçekleşen eylemde Ahmet’in annesi Emsal Atakan da bulundu. Antakyalı kadınlar, Ahmet’in ve Abdullah Cömert’in hayatını kaybettiği yerlerde anma etkinliği yaptı. Kadınlar “Devrim şehitleri ölümsüzdür”, “Katil polis hesap verecek” sloganları attı.

Uğur Mumcu Meydanı’na yapılan basın açıklamasıyla yürüyüş sona erdi. Basın açıklamasında, tacizcilerden, tecavüzcülerden, evlatlarını katledenlerden hesap soracağını belirten Antakyalı kadınlar, “Gün sokağa çıkma günüdür” ifadesini kullandı. Açıklamada, Antakya’da tutsak bulunan direnişçiler ve kadın cinayetleri de vurgulandı.

13 Ekim 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; sendika.org