BirGün: Mehmet Ayvalıtaş’ın doğum günü kutlandı

İstanbul Ümraniye’de Gezi Direnişi’nde bir aracın çarpması sonucu yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş’ın önceki dün doğum günüydü.

mehmet-ayvalitas

İstanbul Ümraniye’de Gezi Direnişi’nde bir aracın çarpması sonucu  yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş’ın önceki dün doğum günüydü. Ayvalıtaş, dünyaya geldiği 30 Eylül 1992’nin yıldönümünde sevenleri ve dostlarıncaww anıldı.Gezi Direnişi sırasında Ümraniye’de bir aracınçarpması sonucu yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş’ın doğum günü ailesinin çağrısıyla Abbasağa Parkı’nda 30 Eylül 1992 yılında İstanbul’da doğan Mehmet Ayvalıtaş ailesinin ve sevenlerinin gözyaşlarıyla 20. yaşına girdi. Ailesinin çağrısıyla  Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda toplanan aile dostları, Mehmet’in arkadaşları, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve çok sayıda yurttaş, Mehmet Ayvalıtaş’ı andı. Anma etkinliğine katılanlara Mehmet Ayvalıtaş’ın anısına yemek ve aşure dağıtıldı.

Mehmet’in doğum gününe gelen herkese teşekkür eden Anne Fadime Ayvalıtaş şunları söyledi: “Mehmet’im bir hafta önce kimliğini sallardı. ‘Yakında birinin doğum günü var ama kimin?’ derdi. Bir haftadır bekler oldum belki Mehmet’im gelir kimliğini sallar. Bugün Mehmet’imin yerine sabah kalktım toprağına sarıldım. Çok seslendim, çok çağırdım. ‘Kuzum gel bugün doğum günün, bugün beni yalnız bırakma’ diye çok yalvardım ama beni duymadı”.

Burak Butur
1 Ekim 2013

Haberin kaynağı için tıklayınız; birgun.net