habersoL: Gülsuyu’nda yine saldırı ’2 yaralı’

Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde 21 yaşındaki Hasan Ferit Gedik’in çete saldırısı sonucu ölmesinin ardından bugün bir saldırı daha yaşandı. 2 kişiyi yaralayan çete üyeleri, “katliam yapacağız” diyerek tehditler savurdu.

gülsuyu

Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde 21 yaşındaki Hasan Ferit Gedik’in çete saldırısı sonucu ölmesinin ardından bugün bir saldırı daha yaşandı. İlyas Argun ve Aliekber Durgun isimli iki kişnin yaralandığı olaydan sonra mahallede arabayla dolaşan çetenin “katliam yapacağız” dediği öğrenildi.

Mahallede bulunan minibüslerin son durağına yarın yapılacak Hasan Ferit Gedik yürüyüşüyle ilgili afiş asmak isteyen İlyas Argun ve Aliekber Durgun, 3 kişinin saldırısına uğradı. Darp sonucu vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan Argun ve Durgun’un yüzleri tanınmaz hale gelirken, olay sonrasında Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındılar. Olayın yaşandığı sıralarda Hasan Ferit Gedik’in öldürüldüğü gün ile ilgili mobese görüntülerini almaya gelen polisin olaya müdahale etmediği ve çetelerin saldırıdan sonra arabayla mahallede dolaşarak havaya ateş açtıkları belirtildi.

Hasan Ferit Gedik’in hayatını kaybettiği gün yaralanan Gökhan Aktaş’ın ise tekrar ameliyat edildiği ve durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Rıfat Doğan
5 Ekim 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; haber.sol.org.tr