Diren Türkiye!

“Değerli direnişçiler! Eleştirileriniz yorumlarınızı hayranlıkla ve umutla okurken anlıyorum ki aslında Gezi Parkı eylemi çok şey başarmış… Korku yok artık…

31 Mayıs’tan beri ve şu anda da Taksim Gezi’de olan biri olarak yazıyorum. Bilin ki Ankara’da olan her şeyden anında haberdar oluyoruz. Her saldırıda parktan tepkimizi veriyoruz, sloganlarla inliyor burası… Aynı zamanda 2 gündür yağmurla mücadele veriyoruz ne yazık ki… Dün gece kimse uyumadı burada, sabaha karşı başlayan şiddetli yağmur parkı duman etti, ara ara dinse de şu an inanılmaz yağmur var bardaktan boşalıyor adeta… Sanırım bu sayfaya bakan adminde bu yüzden cevap yazamıyor..

Lütfen herkes aklıselim olsun. Gün dayanışma günü..

Burda herkes çok kararlı ve inançlı… Kimsenin teslim olmaya, bırakmaya niyeti yok. Günlerdir saldırıya hazırlıklı bekliyoruz. Yorgunluktan, uykusuzluktan bitap düşmüş ama asla yılmayan hiçbir yere ayrılmayan arkadaşlarımız var.

Piano resitaline gelince; dün burada adeta kendilerini siper eden sanatçılar ve anneler elele olmasaydı çoktan saldırırlardı buraya… O sahnelerden sonra saldıramadılar ve görüşme talebi geldi… Sanatın evrensel gücü de çok önemli arkadaşlar lütfen unutmayın! Toplumların en önemli silahlarından biri sanattır… Burada kimse eğlenmiyor EYLEM yapıyor, sakın yanlışa düşmeyin… Kararlı ve akıllı olmamız lazım… Dün burda olmanızı, burdaki havayı koklamanızı isterdim, anlardınız o zaman…

2 Haziran’daki Beşiktaş ve Dolmabahçe Camii civarında ve 11 Haziran pazartesi akşamı meydanda başlayan büyük saldırıların tam içinde yaşayan, her tür saldırıyı gazı yiyerek yer alan biri olarak yazıyorum bunları… Kimse yılmasın, yanılgıya düşmesin… Kimse Ankara için bir şey yapmıyor diye düşünmesin… Gerçekçi olalım ve kimse bizi yıldırmasın… Yüreğimiz sizinle… Direnenler farkındalık yarattılar. Biliyorum ki artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak .

Yaşamak Direnmektir ! Direneceğiz..

DİREN TÜRKİYE!”

Ezgi Zaman
15 Haziran 2013
Kaynak; Taksim Dayanışma Facebook Sayfası

    This post is also available in: İngilizce