Sendika org: Okmeydanı Halkevi’ne saldırı

Gezi direnişinde hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın resminin olduğu pankart kimliği belirsiz kişilerce yakıldı.

Gezi direnişinde hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın resminin olduğu pankart kimliği belirsiz kişilerce yakıldı.

Bir süredir kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin hedefi haline gelen Okmeydanı Halkevi’ne yeni bir saldırı daha gerçekleşti.

Okmeydanı Halkevi’nin kepenginde asılı bulunan Ahmet Atakan pankartı kimliği belirsiz kişilerce yakıldı. Bu sabah karşı (4 Ekim) gerçekleşen saldırıyı gören mahalleli, Halkevi’nin önüne gelerek yanan pankartı söndürdü.

Okmeydanı Halkevi Başkanı Mahmut Yalçınkaya yaşanan saldırıyla ilgili olarak şunları söyledi:

Yaşanan bu saldırılar bizlerin öfkesini ve cesaretini arttırmakta, doğru yolda olduğumuzu bir kez daha bize göstermektedir. Ölen bir insanın resminden rahatsız olanlar, Ahmet’imizi yakanlar şunu çok iyi bilsin. Bizler bu ülkede Gezi direnişinde hayatını kaybeden yoldaşlarımızın hesabını soracağız. AKP iktidarının neoliberal saldırıları karşısında kentlerimizi, doğamızı, ormanlarımızı ve barınma hakkımızı savunmaya devam edeceğiz. Bizleri baskı altına almaya çalışanlara inat eşitlik, özgürlük, kardeşlik mücadelesini, halkın hakları mücadelesini yükseltmeye devam edeceğiz. Okmeydanı halkını da AKP faşizmine ve karanlığa karşı mücadelemizi hep birlikte yükseltmeye çağırıyoruz.”

4 Ekim 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; http://www.sendika.org