Evrensel: Gezi için sergi

Günlerdİr süren Gezi direnişi devam ederken İstanbul’un en kalabalık semtlerinden biri olan Kartal’da halk eylemin ilk gününden bu güne sokaklarda en demokratik taleplerini haykırmayı sürdürüyor.

gezi-sergiKartal halkı dün Kartal Emek Gençliğinin düzenlemiş olduğu Diren Gezi Parkı temalı bir resim sergisi ve sinevizyon gösterimi yaptı. Resim sergisine ve sinevizyon gösterimine halkın ilgisi yoğundu.

Orada olmaya halk bunlar Taksim’de mi oldu dermişçesine resimleri dikkatle süzdü ve görüntüleri şaşkınlık içinde izledi. Ve insanlar orada olanları ve olmakta olanları bir kez daha lanetledi. Hükümetin istifa etmesi gerektiğini ve bu olayda baş sorumlularının derhal cezalandırılmasını istediler.

4 gündür Kartal’da duran adam eylemi yapan Rıza Fırat’ın  düşüncelerini aldık. Fırat, Gezi direnişi ile gençlerin benliklerini kazandığını ve özgürlükleri ellerinden alındığında neler yapabileceklerini gösterdiğini, artık tüm halkın hükümetin uygulamalarına yönelik çığ gibi büyüyen bir tepkisi ile sokağa çıktığını söyledi. Ve kendisinin de bir takım haklar yerine getirilme talebi ile duran adam eyleminde katılma kararını verdiğini söyledi.

Sergiyi düzenleyenlerden Emek Gençliği üyesi Müslime Karabatak ise gezi parkını görmeyen insanların, sosyal medya kullanmayan insanlara gezi parkında neler olmuşu göstermek için yaptıklarını görülmeyen gerçekleri halka göstermek istediklerini söyledi. Hatta sergiyi gezen bir teyzenin kendisine “Taksim’de bunlar mı oldu” gibi sorular yönelttiğini söyledi.

23 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; evrensel.net