Radikal: TTB “6 kişininin hayati tehlikesi var”

Gezi Parkı eylemlerine yapılan müdahalelerde yaralananların sayısı her geçen gün artıyor.

polis

Türk Tabipler Birliği (TTB)’nin açıkladığı son verilere göre, 6 kişinin hayati tehlikesi var. Toplam yaralananların sayısı 7822’ye ulaştı.

TTB, hastane ve gönüllü revirlerde tedavi edilen hastalarla ilgili bugün saat 18.00 itibariyle son güncel verileri açıkladı. Buna göre İstanbul ’da 4, Ankara ’da 1, Eskişehir’de 1 kişi olmak üzere 6 ağır yaralının hayati tehlikesi devam ediyor. Eylemlerde biri polis memuru olmak üzere 4 kişi ise hayatını kaybetti.

11 KİŞİ GÖZÜNÜ KAYBETTİ

Kamu hastanelerine, özel hastane ve tıp merkezlerine ve çatışmaların yaşandığı alanlarda kurulan revirlere 59’u ağır yaralı olmak üzere toplam 7 bin 822 kişi yaralı olarak başvurdu. Son verilere göre polis müdahaleleriyle şu ana kadar 11 kişi gözünü kaybetti.

İstanbul’da dünkü müdahaleden sonra toplam 132 kişi yaralandı. Ağır kafa travması geçiren 14 yaşındaki bir yaralının hayati tehlikesi devam ederken bir kişi de gözünü kaybetti. Son üç günde Ankara’daki müdahalelerde yaralanan 185 kişiden birinin durumu ciddiyetini koruyor. Ankara’da son üç günde bir kişi daha gözünü kaybetti.

17 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; radikal.com.tr