Etha: Forum sonrasında liselilere saldırı

Batıkent Çapulcu Liseli Forumu’nun ardından bir saldırgan, bıçakla liseli gençlere saldırdı, bir liseliyi elinden yaraladı.

Batıkent Çapulcu Liseli Forumu’nun Ethem Sarısülük Parkı’nda ikincisi toplandı. Liseliler, Gezi direnişinde, liselilerin durumunu ve okullarda yaşanan sorunları konuştu.

Hükümetin liselere dönük politikalarına karşı sokağa çıkma kararı alan liseli gençler, forumun ardından türküler söyleyip halaylar çekti.

Bu sırada parka gelen bir kişi, gençlere küfürler savurdu, hakaretlerde bulundu, “Siz 2 kadın, 15 erkek bu park da ne yapıyorsunuz” diyerek kadınlara cinsiyetçi küfürler savurdu. Kadınların tepkisi üzerine söz konusu adam parktan ayrıldı.

Daha sonra yeniden gelen saldırgan, bu kez cebinden çıkardığı birayı, bir liseliye içirmeye çalıştı. Tepkiler üzerine yeniden parktan ayrılan kişi, yanına birkaç arkadaşını alarak, gençleri takip etmeye başladı.

Liseli gençler, Batıkent metrosunun önünde “Faşizme karşı omuz omuza” sloganını atınca, cebinden bıçağını çıkartan saldırgan, bıçağı sağa sola sallarken, bir genci elinden yaraladı.

Hastaneye kaldırılan genç, daha sonra karakolda ifade verdi. Liseliler, saldırgan hakkında şikayetçi oldu.

28 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; etha.com.tr