Evrensel: Alay konusu oldular

Başbakan Erdoğan’la görüşen heyette yer alan Necati Şaşmaz, Türkçesi ve bir türlü anlaşılamayan cümleleriyle, Hasan Kaçan ise ‘Gezi Parkı idrar kokuyor’ sözleri nedeniyle hem büyük tepki çektiler hem de alay konusu oldular.

Hasan Kaçan ve Necati ÞaþmazNecati Şaşmaz’ın üslubu, ağır ağır konuşması, bir cümle kurabilmek için uzun süre düşünmesi ancak yine de cümleden pek bir şey anlaşılamaması ve Kurtlar Vadisi’nden alışılan sesinden farklı olarak kendi sesiyle yaptığı konuşması Twitter’da günün konusu oldu. Şaşmaz hakkında yapılan yorumlardan bazıları şöyleydi;

Semih Saygıner: Hasan Kaçan ve Necati Şaşmaz’ın konuştuğu dili bilen var mı? Hangi ülkenin dili çok merak ettim!..

Ahmet Hakan: Biber gazı mı, Necati Şaşmaz mı?

Balçiçek İlter: Ben şahsen Necati Şaşmaz’a teşekkür ediyorum… Hakikaten. Havayı dağıttığı, espri yapmamızı sağladığı için, ihtiyaç vardı.

Seyfi Yerlikaya: CNN Türk Hasan Kaçan ve Polat Alemdar’ın açıklamaları için Tercüman tutaydı iyiydi. Bir şey anlamadık. İdrar ve Nazar dışında.

Selami İnce: Erdoğan iki haftadır en güçlü silahını kullandı; Necati Şaşmaz. Bunu da atlattık arkadaşlar. Daha kötüsü olamaz… Necati Şaşmaz’ı gösterip Nihat Doğan’a razı etmek.

Ahmet Aziz Nesin: Nihat Doğan senden ricam Necati Şaşmaz’ı bir sustur. Seni lider yapmayan çapulcu olsun

Sermiyan Midyat: Necati Şaşmaz’ın basın açıklamasından satır başları: Rımdıdı rımdıdı rımdıdı dımdım. Rımdıdı rımdıdı rımdıdı dımdım. Rımdıdı rımdıdı…

Nedim Şener: Bilemediniz penguen belgeselinin kıymetini alın size Necati Şaşmaz

Behzat Ç.: Necati Şaşmaz’ı anlamak için özel ekip oluşturacağım

Özgür: Necati Şaşmaz’ın basın açıklamasının altyazısı ne zaman düşer?

Her Boku Bilen Adam: Necati Şaşmaz’ın dediklerini tercüme ediyorum arkadaşlar: Şimdi ben buraya neden çıktım? Niçin çıktım? Nasıl çıktım? Bunu izaha gerek yok!

Ogün is chapuling: Necati Şaşmaz’ın  açıklamasından sonra böyle bir olayın tekrarlanmaması için direnişçiler gönüllü olarak AVM inşaatına başladı

Alper Berber: Necati Şaşmaz’a ihtiyaç listesi: -özne -yüklem-zarf

Çapulcu: Necati Türkçeyi yıkıp üstüne AVM yaptı.

Sibel Kekilli: Haklarimizi bilelim; Üzerinize yoğun bir şekilde Necati atılırsa lütfen delilleri saklayınız. Avukatlar, AİHM’e dava acacak.

13 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; evrensel.net