Evrensel: Sendika ve Meslek Odalarından destek mesajları

PEYZAJ Mimarları Odası İzmir Şube Başkanı Bilgi Yarcı Bukrek, toplumcu mimar ve mühendislerin Gezi Parkı direnişinin yanında olmaya devam edeceğini söyledi. TMMOB’nin Taksim Gezi Parkı‘nda süren direnişin yanında; doğa ve kentlerin yağmalanmasının ise karşısında olduğunu ifade eden Bukrek,  “Kamusal alanlara ait haklarının bilincine varan, Taksim Gezi Parkı`na ve kentli haklarına sahip çıkan insanlara karşı yapılan son derece üzücü ve rahatsız edici hukuksuz müdahalelerin bir an önce sonlandırılması ve sorunların karşılıklı paylaşım ile çözülmesi yaklaşımında olunması hepimizin ortak düşüncesi ve dileğidir” dedi. 

***

DİSK: Polis devletine hayır
Taksim’e ve avukatlara yönelik polis saldırısını kınayan DİSK Genel-İş, son 24 saatteki gelişmelerin AKP Hükümetinin artık devleti polis devletine dönüştürdüğünü gösterdiğini vurguladı. Genel-İş’ten yapılan açıklamada, İstanbul Valisi’nin istifası da istendi. Açıklamada, halka karşı kışkırtma yapanlar ve rejimi hızla polis devletine dönüştürenlerin hukuk devleti ve demokrasi mücadelesi ile alt edileceği vurgulandı.

***

SES’ten Taksim’e destek
TEPECİK Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde SES İşyeri Temsilciliği tarafından hastane bahçesine “Taksim Gezi Parkı Direnişini Destekliyoruz” yazılı pankart asılarak Taksim’e destek mesajı yollandı.

12 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; evrensel.net