Kaos GL: Anarşist kadınlardan tacize karşı çağrı

Anarşist kadınlar karakolda tacize, tecavüze, işkenceye karşı tüm kadın örgütlerini sokaklara çağırdı

anarsist-kadinlar

İstanbul Kadıköy Boğa Heykeli önünde 28 Eylül Cumartesi günü saat 14:00’te toplanacak kadınlar, Kadıköy İskele Karakolu’na yürüyecekler.

Anarşist kadınların yaptığı “Karakolda Tacize, Tecavüze, İşkenceye Karşı Bütün Kadınlar Sokaklara!” çağrısı şöyle:

Taksim Gezi Direnişi’nden bu yana, devletin mücadele edenlere yönelik baskısı giderek artıyor. Devlet özgürlük için sokaklara dökülenleri gözaltılarla, tutuklamalarla korkutmaya çalışıyorken bizler katledilen kardeşlerimizin öfkesi yüreklerimizde, mücadeleye devam ediyoruz. Erkek iktidar gözaltıyla, tutuklamasıyla, baskısıyla yıldıramadığı biz kadınları ise, bedenlerimize dokunduğu kirli elleriyle, taciziyle, tecavüzüyle yıldırmak istiyor.

Bundan bir yıl önce Kağıthane Asayiş Büro Amirliği’nde 3 polisin tecavüzüne uğrayan, sonrasında yine aynı polislerden birinin tecavüzü sonrası hamile kalan, devletin tecavüzcünün bebeğini doğurmaya zorladığı Reyhan Topal…

Taksim Direnişi sonrasında tutuklanarak Şakran Kadın Kapalı Cezaevi’ne kapatılan ve cezaevinde gardiyanların tacizine uğrayan, çıplak arama dayatılan Elif Kaya…

Haziran ayında gözaltına alındığı Ankara’da polisin tacizine maruz kalan Eylem Karadağ ve Ezgi Özen…

Polisin katlettiği Ahmet Atakan için katıldığı direnişte gözaltına alınan ve Kadıköy İskele Karakolu’nda polisin cinsel tacizine maruz kalan kadın arkadaşlarımız…

Bizler bastırmaya çalıştıkları öfkemizle bir kez daha haykıracağız. Karakollarda yaşanan kadına yönelik tacizi, tecavüzü, işkenceyi hep birlikte haykıracağız. Tecavüzcü polisin şiddetine, erkek devletin baskısına yılmayacak, utanmayacak ve susmayacağız!

(Polisin tecavüzü sonrası hamile kalan ve devletin tüm vazgeçirme politikalarına rağmen geçtiğimiz günlerde kürtaj olan Reyhan Topal da basın açıklamasını okuyacak, kendi yaşadığı süreci anlatacaktır.)

Tarih: 28 Eylül Cumartesi
Saat: 14:00
Yer: Kadıköy Boğa Heykel önü

*Karakolda Tacize, Tecavüze, İşkenceye Karşı Bütün Kadınlar Sokaklara! yazılı pankartımızla, Anarşist Kadınlar olarak çağrıcılığını yaptığımız basın açıklamasına kadın örgütleri imzalı dövizleriyle katılabilir ve destekleyen kurum olarak isim yazdırabilirler.

26 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; http://www.kaosgl.org