habersoL: Muammer Güler ‘Derbide 40 kişiyi tespit ettik’

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Galatasaray-Beşiktaş maçında çıkan olaylara ilişkin, şu ana kadar 40′ın üzerindeki kişinin kameralardaki görüntülerden tespit edildiğini ve 20 kişinin de gözaltında bulunduğunu belirterek, “Sahaya girenlerle ilgili hapis ve müsabakadan men cezaları gündemde” dedi.

muammerguler

Yemen Mahalli İdareler Bakanı Ali Mohammed Al-Yazidi ile makamında görüşen İçişleri Bakanı Muammer Güler, görüşme sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

İHA‘nın haberine göre, Galatasaray-Beşiktaş maçında çıkan olaylara ilişkin bir soru üzerine Güler, “Tribünlerde ve stat dışında meydana gelen olaylarla ilgili gözaltına alınan 68 kişiyle ilgili yapılan işlemler var. Asıl sahaya giren ve kameralarla tespit edilen şahıslar üzerindeki çalışmamız titizlikle sürdürülüyor. Şu ana kadar 40′ın üzerindeki kişinin kameralardaki görüntülerden tespit edildiğini ve 20 kişinin de şu anda gözaltında bulunduğunu ifade ediyorum. Bütün görüntülerle bu tespitler yapılacak ve ilgililer yakalanarak adli merciler önüne çıkarılacaktır” dedi.

Bakan Güler, sahaya girenler için titiz bir çalışmanın gerçekleştirildiğini söyleyerek, bu kişilerle ilgili hapis ve müsabakadan men cezalarının gündemde olduğunu ifade etti. Özel güvenlik açısından da bazı sıkıntıların olduğunun ifade edildiğini anlatan Güler, özel güvenlik konusunu müfettişler tarafından inceleneceğini dile getirdi. Güler, yüz tanıma sisteminin kurulmasının da önemli oranda caydırıcı olacağını bildirdi.

25 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; haber.sol.org.tr