T24: Köşk’ün sitesinde Gül’ün ‘Gezi’yle gurur duyarım’ ifadesi sansürlendi

Ajans’tan aktarılan haberde yer alan Gül’ün ‘Gezi olaylarının başlangıcından gurur duyarım’ cümlesinin Cumhurbaşkanlığı sitesinde yer alan aynı konuşmada bulunmadığı ortaya çıktı.

abdullahgul

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD’de ‘Gezi olaylarının başlangıcı ile açıkçası gurur duyarım’ dedi. Ancak Gül’ün konuşması Cumhurbaşkanlığı’nın resmi internet sayfasına,’gurur duyarım’ ifadesi sansürlenerek konuldu.

Gül, ABD ziyareti kapsamında finans sektörünün önde gelen temsilcileriyle bir araya geldiği Merrill Lynch’teki sabah kahvaltısında Gezi eylemleriyle ilgili soruları da yanıtladı. Gül, Gezi eylemleriyle ilgili, “Aslında ben bir açıdan bu olayların başlangıcı ile ilgili açıkçası gurur da duyarım” ifadesini kullandı. Gül’ün sorulara verdiği yanıtlar, daha sonra Köşk görevlileri tarafından Cumhurbaşkanlığı’nın resmi internet sayfasına konuldu. Ancak Merrill Lynch’teki açıklamalarını abonelerine servis eden DHA’nın haberinde yer alan Gül’ün “Gezi olaylarının başlangıcından gurur duyarım” cümlesinin Cumhurbaşkanlığı sitesinde yer alan aynı konuşmada bulunmadığı ortaya çıktı.

25 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; t24.com.tr