Cumhuriyet: TFF: Sahaya inen hapse girmeli

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ufuk Özerten, dün akşam Beşiktaş-Galatasaray maçında yaşananlar hakkında açıklama yaptı. Özerten ‘Yeşil sahaya inmenin bir cezası olmalı. Hatta o ceza bence hapis cezası olmalı’ dedi.

tff

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili Ufuk Özerten, tamamlanamayan Beşiktaş-Galatasaray derbisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

TFF Başkanvekili Ufuk Özerten, olaylı derbiyi “utanç gecesi” sözleriyle nitelendirdi.

Derbiyle ilgili incelemelerin devam ettiğini dile getiren Özerten, “Maçın üç temsilcisini dinledik, görüntüleri izledik. Disiplin müfettişlerimiz inceleyecek. Gerekli sevkler yapılacak. Disiplin ve tahkim süreci olacak” dedi.

Sporda şiddetin önlenmesi konusunda bazı aksaklıkların olduğunu belirten Özerten, “Güvenliğin polis tarafından sağlanması konusunda ısrarcıyız. Gözaltına alınanların yargılanmak üzere serbest bırakılmaları caydırıcılıktan uzak” diye konuştu.

Bu durumun bir ülke meselesi olduğunu vurgulayan TFF Başkanvekili Özerten, “Zihniyet, yapanın yaptığı yanına kâr kalıyor. Bence yeşil sahaya inmenin bir cezası olması lazım. Kendi adıma yeşil sahaya inmenin cezasının hapis olmasını istiyorum. Yeşile basan, cezanın ne olduğunu bilmeli, ona göre girmeli. Bu cezanın ertelenmesi de olmamalıdır. Tabii buna yüce Meclis, yargı organları karar verecektir” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş ile Galatasaray arasında dün akşam Olimpiyat Stadı’nda oynanan maçta olaylar çıkmıştı.

90+2′de sarı-kırmızılı futbolcu Melo’nun kırmızı kart görmesinin ardından taraftarlar sahaya inmişti. Futbolcular ve hakem soyunma odasına gitmişti.

Olaylar nedeniyle maçın hakemi Fırat Aydınus, maçın tatil edilmesine karar vermişti.

23 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;cumhuriyet.com.tr