Etha: 2B Ankara yürüyüşü devam ediyor

Ümraniye’de orman vasfını yitirmiş arazilerin satışa çıkarılması ile mağdur olan mahalle halkının başlattığı Ankara yürüyüşü sürüyor.

KOCAELİ- AKP hükümetinin çıkardığı 2B yasasını protesto amacıyla İstanbul Ümraniye’den önceki gün yola çıkan 3 yürüyüşçü, bugün Kocaeli’nin Gebze ilçesini geçerek, Diloava’na yaklaştı.

2B hak sahipleri güzergahları üzerinde bulunan Gebze’de Feniş Alümünyum fabrikasındaki direnişçi işçileri ziyaret ederken, Ankara’ya yürüyüşüne destek veren 9 yöre derneğinin yöneticileriyle de bir araya geldi.

Ankara’ya ulaşana kadar kendileri gibi 2B yasası nedeniyle mağdur olanları ziyaret edeceklerini belirten yürüyüşçüler, 1 Ekim günü Meclis önünde olacak. Meclis’te grubu bulunan siyasi parti temsilcilerine 2B nedeniyle yaşadıkları mağduriyeti ve taleplerini anlatmayı planlayan yürüyüşçüler muhalefet partilerinden ortak gensoru vermelerini isteyecek.

Ankara yürüyüşü 3 kişi tarafından sürdürülürken, Ümraniye halkı da 30 Eylül günü otobüslerle yola çıkarak ertesi gün Ankara’da Meclis önünde eylem yapacak.

22 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;etha.com.tr