habersoL: İşte mobese raporu ‘Abdullah’ın öldürüldüğü gece polis keyfi saldırmış!’

Abdullah Cömert’in Gezi Parkı eylemlerinde 3 Haziran’da öldürüldüğü akşamki mobese kayıtları; ‘göstericilerin suç unsuru niteliğinde bir şey taşımadıklarını’ söylüyor. Cömert’in ağabeyi soruyor; ‘Madem ki suç teşkil edecek bir şey yok, neden saldırdınız? Neden kardeşimi katlettiniz?’

abdullahcomert

Abdullah Cömert’in öldürüldüğü sokakta yapılan mobese kayıtlarının incelenmesi sonucunda, göstericilerin hiçbir şiddet eğilimi göstermemesine ve hiçbir suç unsuru taşımamasına karşın polisin saldırdığı ortaya çıktı.

3 ayrı CD izleme tutanağında da, Gündüz Caddesi üzerinde yürümekte olan küçük grupların üzerlerinde ve yanlarında suç unsuru niteliğinde herhangi bir molotof kokteyli, taş, sopa vs olmadığı, grubun sakin bir şekilde cadde üzerinde yürüdüğü ifadelerine yer verildi.

‘Neden kardeşimi katlettiniz?’
CD izleme tutanaklarını sosyal medya üzerinden paylaşan, Abdullah Cömert’in ağabeyi Zafer Cömert duruma isyan etti. Cömert; “Kardeşim Abdullah’ın katledildiği gece mobese kayıtlarına bakılarak rapora yansıyan, halkın elinde suç teşkil edecek hiçbir şeyin olmadığı, madem ki suç teşkil edecek bir şey yok, neden saldırdınız? Neden kardeşimi katlettiniz” diye sordu.

mobeseraporu

16 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; haber.sol.org.tr