habersoL: Çorlu Ahmet Atakan için yürüdü

Çorlu halkı polis terörü sonucu hayatını kaybeden Ahmet Atakan için eylemdeydi.

corlu_ahmet_atakan

Gece yarısı 02.30′da Antakya’da, polis terörü sebebiyle hayatını kaybeden Ahmet Atakan için, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde emek ve demokrasi güçlerinin çağrısı ile dün saat 19.00′da eylem yapıldı.

Atatürk Meydanı’nda toplanan kalabalık, “Ahmet Atakan ölümsüzdür”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz”, “Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek” sloganları atarak Çorlu halkını eyleme çağırdı. Yaklaşık yarım saat sonra, Omurtak Caddesi’ni trafiğe kapatarak yürüyen Çorlulular, Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını, Çorlu halkı adına Eğitim Sen Çorlu Temsilcisi Kazım Ünlü okudu. Basın açıklamasında Antakya’da öldürülen Ahmet Atakan’ın polis terörü sebebiyle hayatını kaybettiğine değinilirken, AKP’nin saldırıları sürdükçe halkın da bu saldırılara en güçlü yanıtı vereceği belirtildi. Ayrıca, cami/cem evi projesiyle birlikte, ODTÜ’de yapılan provokasyona da değinen Çorlulular, AKP diktatörlüğüne karşı, Türkiye halkını her yerde sokağa çağırdı.

11 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; haber.sol.org.tr