Evrensel: Serdar’ın ablası “Ölümü şüpheli”

Polisin attığı gaz bombası sonrasında kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Serdar Kadakal, Paşabahçe’deki aile mezarlığına defnedildi.

cenazeserdar

Cenaze töreninden sonra konuşan Abla Sibel Karacan, Serdar’ın sağlık sorunlarına dair medyada yer alan bazı iddialara da yanıt verdi.

Haberlerde “Serdar’ın kalp pili olduğu” bilgisinin yer aldığını ifade eden Karacan, bunun doğru olmadığını söyledi.

“Serdar daha önce kalp kapakçığı ameliyatı geçirdi ve düzenli olarak ilaç kullanıyordu. Serdar ölümünden sonra ilk olarak Şifa Hastanesi’ne götürüldü” diyen Karacan, hastanenin henüz ön otopsi raporunu vermediğini kaydetti. Karacan ayrıca şunları söyledi: “Elimizde kalp krizi geçirdiğine dair belge yok. Herhangi bir belge verilmedi. Ölümü şu an şüpheli. Kafamızdaki soru işaretlerini çözmeye çalışıyoruz. Asıl otopsi raporu 2 ay sonra çıkacak. Barodan avukatlar yardımcı oluyor. Avukatların provoke ettiğine dair açıklamalar dolaşıyor. Yok böyle bir şey. Onlar sadece işini yapıyor. Olaya tarafsız bakmaya çalışıyoruz. Olayların olduğu yer Serdar’ın iş yerine 200 metre uzaklıkta. Oradaki herkes gazdan etkilendi. Küçük çocuklar dahil insanlar herkes gazdan etkilendi.”

MAHALLELERDEN KADAKAL AÇIKLAMASI

Serdar Kadakal için Kadıköy Boğa Heykeli önünde Ködıköy’ün mahalle meclisleri bir basın açıklaması yaptı. Kadıköy Caferağa, Osmanağa, Yeldeğirmeni, Acıbadem mahalle meclislerinin yaptığı açıklamada konuşan Gülsüm Gökay; “Üç aydan fazla oldu. İki ağaçtan, yedi fidana geldik” dedi. 10 Eylül’de semte polisin gelmesine kadar hiçbir sorunun yaşanmadığı belirten Gökay, şunları söyledi: “10 Eylül’de ansızın semte polisler geldi. Sanki 6 canı onlar almamışlar, o kadar yarayı onlar açmamışlar gibi. Şiddeti kimin kullandığı hepimizin malumuyken, barbar olan bizmişiz gibi. Kısaca, polis geldi, bizim can, mal güvenliğimiz ve huzurumuz kalmadı! Bilmeyenlere söyleyelim, Kadıköy asıl polis yokken sakin ve güvenli olan bir yerdir.”

Kadıköylülerin sokakta olmaya devam edeceğini, demokratik haklarına sahip çıkmayı sürdüreceğini belirten Gökay, “Meydanlarımızda ve parklarımızda, sokağımızda, caddemizde, mahallemizde polisi istemiyoruz. Polis şiddetini istemiyoruz” dedi.

15 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; evrensel.net