Sendika.org: “Ahmet halkı için, barış için kardeşlik için yaşamını yitirdi, direnişe devam”

Antakya’da Ahmet Atakan’ın arkadaşları 14 Eylül’de, Ahmet’in öldürüldüğü yerde anma yaptı. Arkadaşları anmanın ardından Ahmet’in ailesinin yanına taziye ziyaretine gitti.

ahmet-atakan-taziye

Antakya’daki Armutlu Mahallesi’nde Ahmet Atakan’ın öldürüldüğü yerde bir araya gelen Antakya direnişçileri burada bir anma etkinliği yaptı. Mumların yakıldığı anmada hep bir ağızdan “Gündoğdu marşı” okundu, devrim şehitleri anısına saygı duruşu yapıldı.

Anma etkinliğinin ardından direnişçiler Atakan’ın ailesine taziye ziyaretine gitmek üzere yürüyüşe geçti. Gündüz Caddesi’nden yürüyüşe geçen direnişçiler ilk olarak Abdullah Cömert’in öldürüldüğü yere geçti. Ahmet’in öldürüldüğü yerden alınan karanfil buraya bırakıldı.

Atakan’ın evine kadar yürüyüş yapan direnişçiler sık sık “Ahmet yoldaş onurumuzdur”, “Katil polis hesap verecek” sloganları attı. Yürüyüş boyunca direnişçilere hemen hemen tüm evlerinin balkonlarından alkışlarla ve ışıklarını açıp kapatarak destek verildi.

Ahmet’in evinin karşısında bulunan parka Ahmet’in fotoğraflarından sergi hazırlayan arkadaşlarını aile bu parkta karşıladı. Anne Emsal Atakan burada yaptığı konuşmada arkadaşlarına “Ahmet halkı için, barış için, kardeşlik için yaşamını yitirdi. Direnişe devam, bu daha başlangıç” dedi.

15 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; sendika.org