Sendika org: İşte Kadıköy’ün rahatsızlığı, Apartmanlara giren dayak ve halkın tepkisi (Video-haber)

Polis Bahariye Caddesi’nde eylemcilerin sığındığı bir apartmana girerek eylemcileri apartman içinde vahşice dövdü. Basının görüntü almasını engelleyen polisler dışarı çıkınca ise hiçbir şey olmamış gibi davrandı

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “Kadıköy halkının rahatsızlığını paylaşıyorum” diyor ancak rahatsızlığı bizzat kendi polisleri veriyor. İşte Vali’nin emrindeki polisin Kadıköy’deki marifetlerini ve halkın tepkisini görüntüleyen Çapul TV’den iki video.

Görüntülerden ilki 13 Eylül saat 00.55’te Bahariye Caddesi’nde çekildi. Plastik mermi ve gazlarla göstericilere saldıran polis Ülker Apartmanı’na sığınan 7 eylemciyi apartman içinde coplarla döverek gözaltına aldı. Apartmandan indirdikleri eylemcileri tek tek apartman koridorunda kafalarına coplarla vurarak darp etti. Eylemcilerin kafalarında ve vücutlarındaki çeşitli yerlerde kanamalar meydana geldi. Göstericiler tek tek dışarı çıkarıldı. Apartman içinde göstericileri coplayan polis apartman dışına çıkardığı göstericilere iyi davranarak “profesyonel işkenceci” bir tutum sergiledi.

Dayak sırasında gazetecilerin çekim yapmaması için apartman önünde polis barikatı oluşturuldu ve polis ekipleri bağımsız gazetecileri taciz ederek Bahariye’den uzaklaştırdı. Çapul TV muhabirleri güçlükle yaptıkları çekim sonrasında polisler olay yerinden uzaklaşınca apartman içine girdi. Apartman içinde kan damlaları vardı.

Aşağıdaki video da bir iki saat önce Bahariye Caddesi’nin az ilerisinde Yeldeğirmeni Mahallesi’nde çekildi. Sivil polisler ve çevik kuvvet polisleri mahalleye girince, halk pencerelerden seslenmeye başladı: “Mahallemizden defolun!”

13 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; http://www.sendika.org