BirGün: Süreyya Operası’nı basan polisten psikolojik işkence, “Hepinizi bitireceğiz”

Süreyya Operası’ndaki polis baskını sırasında saatlerce psikolojik işkence gören Ebru Esen yaşadıklarını Birgün’ e anlattı.

sureyya-operasi

Süreyya Operası’ndaki polis baskını sırasında saatlerce psikolojik işkence gören Ebru Esen yaşadıklarını Birgün’ e anlattı. “Terörist gibiydiler, hatta teröristten daha beter’’ diyen Esen yaşadıklarını şöyle anlattı:

“20-30 kişilik bir çevik kuvvet grubu içeri girer girmez üzerimize saldırdı. İnsanların kafalarına coplarla vuruyorlardı. Kollarımdan çekiştirerek beni hırpaladılar. Aralarından bir tanesi elimdeki solüsyonu alıp yere fırlatarak “Bununla ne yapıyorsun o…spu’’ dedi. Solüsyonu defalarca yere atıp kaldırmamı istedi. Sonra da zorla elime tutuşturup küfür ederek, ‘Siz kimsiniz hükümete başkaldırıyorsunuz. Hepinizi bitireceğiz’ dedi. Ailemi aramama izin vermediler. Sonra yanımda oturan sivil biri birden yüzüme vurdu. ‘Ne oluyor?’ dedim. Polis bana ‘Tanımıyor musun? Bak senin arkadaşın seni dövüyor. Burada yapayalnız kaldın. Hani devrim yapacaktınız? Sürü halinde dolaşıyorsunuz. Hadi gelip seni kurtarsınlar?’ diyerek hakaret etmeye devam ettiler. Daha sonra sordum o bana vuranın kim olduğunu olaylarla ilgisi olmayan biriymiş kapıyı açık görünce gazdan kaçmış içeri girmiş . İki tane sabıkası varmış uyuşturucudan ve yaralamadan. Sürekli uzaktan beni tehdit ediyordu bir şeyler mırıldanıyordu. Küfür ediyordu, ama polisler hiçbir şey yapmıyordu. Astımım ağırlaştı. Ağlamaya başlayınca beni rahat bıraktılar. Sanırım bütün amaçları beni ağlatmaktı. Kendi aralarında konuşurken de ‘Onun kafasına attım, şunun bacağını kırdım’ diye kendileriyle övünüyorlardı. ”

Berna Şahin
12 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; http://birgun.net