Demokrat Haber: Burası Kadıköy burdan çıkış yok!

Kadıköy sokakları bu sloganlarla inliyor…

5

Kadıköy’de sokak sokak direniş yaşanıyor. Ahmet Atakan’ın ölümünü ve dün yapılan protesto gösterilerine polis müdahalesini protesto etmek amacıyla Kadıköy’de bir araya gelen binlerce kişi akşam saatlerinde yürüyüşe geçti.

Hatay’da yaşamını yitiren Ahmet Atakan’ın ölümünü ve dün bu olaya dair yapılan protesto gösterilerine yönelik gelişen polis müdahalesini bir kez daha protesto etmek amacıyla binlerce kişi, Kadıköy Boğa Heykeli önünde bir araya geldi.

“Ahmet Atakan için” ve üzerinde Gezi direnişi ve sonrasındaki protestolarda yaşamını yitiren gençlerin fotoğrafının bulunduğu “Katil polis Kadıköy’den defol” yazılı pankart açan binler Bahariye Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçti.

Yürüyüş sırasında sık sık “Katil polis sokağımdan defol”, “Ahmet’in katili AKP’nin polisi”, “Her yer Taksim her yer direniş” sloganları atan kitlenin yürürüyüşüne çevrede bulunan yurttaşlar alkış ve sloganlarla destek verdi.

Eylem kitleselleşerek sokak sokak sürerken ilerleyen saatlerde polis müdahaleleri, çatışmalar yaşandı ve sokaklara barikatlar kuruldu.

Polis TOMA ve biber gazı ile yürüyenlere müdahalede bulundu. Kadıköy Altıyol’da gösteri yapan gruba da polis tazyikli su ile müdahale etti. Polis müdahalesinin ardından Kadıköy’de barikatlar kurulmaya başlandı.

yanık

yan2

Direnen gruplar ile polis arasındaki gerginlik devam ediyor. Gruplar sık sık ‘Ahmet Atakan ölümsüzdür’, ‘Hepimiz Ahmetiz öldürmekle bitmeyiz’, ‘Bu daha başlangıç mücadeleye devam’, ‘Burası Kadıköy burdan çıkış yok’, ‘Katil polis Kadıköy’den defol’ sloganlarıyla Altıyol, Söğütlüçeşme, Bahariye, Halitağa ve Kadıköy’ün birçok sokağında direnişi sürdürüyor. Çevredeki evlerden polis saldırısı sırasında tencere tava çalınarak direnişe destek veriliyor.

11 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; demokrathaber.net