Bianet: Ahmet Atakan için Ankara’da

Hatay’da Polis Müdahalesi sırasında ÖLEN Ahmet Atakan için dün gece Güvenpark’ta toplanan Ankaralılara Polis, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

Fotoğraf: Emrah Özesen

Fotoğraf: Emrah Özesen

Ankara’da dün gece sivil toplum kuruluşlarının, parti ve platformların bir araya geldiği Güvenpark’ta Ankara’nın birçok mahallesinden de Ankaralılar Ahmet Atakan için bir araya geldi. Kızılay’a çıkan birçok sokağın Polis tarafından kapatılmasına karşı, mahallelerden Güvenpark’a ulaşmaya çalışan insanlara, polis gazla müdahale etti. Güvenpark’tan Kızılay meydanına çıkan kalabalığı TOMA ile dağıtan polis, gecenin ilerleyen saatlerine kadar ara sokaklarda saldırısını sürdürdü.

Aksoy: “Evinizde oturmayın meydanlarda buluşalım”

BDP Milletvekili Halil Aksoy da Ahmet Atakan’ın hesabını sormak için Güvenpark’ta insanlarla buluştu. Aksoy, Gezi direnişinden sonra birçok farklı insanın bir araya geldiğini ve insanların birbirini daha iyi anladığını dile getirdi. Gezi direnişinde yaşamını yitiren direnişçiler ve Ahmet Atakan için sokağa çıkmak gerektiğini söyleyen Aksoy; “ Demokrasi sevdalıları, özgürlük sevdalıları evinizde oturmayın meydanlarda buluşalım. Hepinizi meydanlara davet ediyorum” çağrısını yaptı.

Atlas Sibel Arslan
11 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; bianet.org