Bianet: Taksim’de iki kişi gaz fişeğiyle başından vuruldu

Ahmet Atakan’ın öldürülmesini protesto için Taksim’de yapılan eylemde polisin attığı gaz fişeği Ercan Altın adlı işçi ile öğretmen Melih Dalbudak’ın alnına isabet etti. Alnında kırık oluşan Altın ameliyata alınacak.

taksim 2

Hatay Antakya’da Ahmet Atakan’ın öldürülmesini protesto için Taksim’de toplanan kitleye polis saldırdı. Ercan Altın adlı bir işçi alnından gaz fişeği ile vuruldu. Öğretmen Melih Dalbudak da yine alnından gaz fişeğiyle vuruldu.

Taksim İlkyardım Hastanesi’ne kaldırılan Altın’ın alnında kırık oluştuğu tespit edildi, bilinci açık. Altın, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi, burada ameliyata alınacak.
Vurulma sırasında yanında olan arkadaşı Altın’ın eylemci olmadığını, saldırı sırasında oradan geçtiğini söyledi.

İstanbul Barosu yetkilisi Fatma Hoşgör’ün görgü tanıklarıyla yaptığı görüşmenin ardından bianet’e aktardığı bilgiye göre, Altın yakın mesafeden hedef alınarak vuruldu.

taksim 3

Melih Dalbudak da İstiklal Caddesi’ndeki ara sokaklarında polisin attığı gaz fişeğiyle alnından yaralandı. Alman Hastanesi’na kaldırılan Dalbudak’ın beyin zarında kanama meydana geldiğini açıklayan doktorlar, bir süre müşahade altında tutulacağını söyledi. Yoğun bakımda tedavi altına alınan Dalbudak’ın bilinci açık.

Taksim İlyardım Hastanesi’nde ayrıca dizinden ve el bileğinden gaz bombasıyla vurulan iki kişinin daha tedavisi yapılıyor. Avukat Hoşgör, dizinden vurulan yaralının da hedef alınarak vurulduğunu, görgü tanıklarının ifadesine dayandırarak, açıkladı. (BK/AS)

Elif Akgül
10 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;bianet.org