Sendika.org: Görgü tanığı Ocak “Ahmet çatıdan düşmedi, sokağın başında vuruldu”

Ahmet Atakan’ın ölüm nedeni konusunda iktidar, polisi aklayan “çatıdan düştü” senaryosunda ısrar ederken, olay anında orada bulunanlar “Ahmet sokağın başında vuruldu” diyor

antakya,

Antakya’da polis saldırısında yaşamını yitiren 22 yaşındaki direnişçi Ahmet Atakan’ın ölüm nedeni konusundaki tartışma sürüyor.

Valilik ve AA daha otopsi yapılmadan “çatıdan düşerek öldü” iddiasıyla gerçeği gizleme ve kamuoyunu yönlendirme çabasına girişirken, ön otopsi raporunun açıklanmasının ardından da çelişkili açıklamalar sürüyor. Adalet Bakanlığı “çatıdan düşme” senaryosunda ısrar ederken, Hatay Tabip Odası “yüksekten düşme kanıtı yok” diyor.

“Ahmet sokağın başındaydı”

Görgü tanıklarından Nurettin Ocak, gördüklerini Sendika.Org’a anlattı. Olay anında Atakan’ın yakınında bulunduğunu belirten Ocak, şunları söyledi:

Caddeye giren akrepler çatılardan taş atılmaya başlayınca bir süre durdu, sonra yola gaz bombası atmaya başladı. Cadde gaza boğuldu. O sırada Ahmet ağabey sokağın başında duruyordu. Başından vuruldu. Dengesini kaybedip akrebin arkasına düştü.

Ocak, Ahmet Atakan’ın başına isabet eden gaz fişeğini de jandarmaya teslim ettiklerini söyledi.

10 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;sendika.org