Evrensel: Medya yenilgiyi ‘Gezi’ye bağladı!

2020 Olimpiyatlarını Tokyo kazanırken, İstanbul finalde kaybetti. Seçimler öncesinde de ‘Organizasyonu kaybedersek sebebi Gezi Olayları’ diyerek kara propaganda yapan Hükümet yetkilileri, İstanbul’un kaybetmesiyle yenilgiyi ‘Gezi Direnişi’ne bağlamaya başladı. Karardan hemen sonra twitter hesabından ‘Gezici vatan hainleri’ yazan Melih Gökçek’e, bu sabah Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ‘Kına stokları tükenmiş’ yazarak eşlik etti. Şamil Tayyar ise; “Kına siparişi verdim isteyen merdiven boyar isteyen kıçını…” diyerek seviyesizlik yarıştırdılar. Ancak yetmedi, yandaş medyada bugün çıkan gazetelerde Gezi direnişçilerini suçladı ve yandaşlığını bir kez daha kanıtladı. ‘Çapulcular mutlu oldu’ yazan gazeteler, Türkiye basın tarihinin utanç örneklerini vermeye devam etti.

aksam-olimpiyatmanset

‘ÇAPULCULAR MUTLU’

Mehmet Ocaktan’ın Genel Yayın Yönetmenliğine gelmesinin ardından Gezi olaylarını hedef alan, Başbakanın her söylediğini manşet yapan Akşam gazetesi de Olimpiyatlardaki yenilgiyi ‘Gezi’ye bağladı!

Gezi Direnişi boyunca polisin adeta her yeri terörize etmesinden bahsetmeyen Akşam gazetesi, sorumlunun sadece sokağa çıkan vatandaşlar olduğunu yazdı.

Gezi Parkı’nı her çağrıda halka kapatılmasından da bahsetmeyen Akşam gazetesi, sosyal medyada büyük tepki topladı.

Yeni Şafak gazetesi de Olimpiyatlardaki yenilgiyi ‘Gezi Direnişi’ne bağladı. ‘Gezi Lobisi’ diyerek direnişi hedef gösteren Yeni Şafak, dünya basınının da haberlerini suçladı ve haberlerin İstanbul’u yenilgiye uğrattığını iddia etti.

Diğer gazeteler ise Olimpiyatlardaki yenilgiyi şöyle gördüler:

Hürriyet: Ah İstanbul!

Milliyet: Heyecanı bile yetti

Sabah: Yazık son turda kaybettik

Vatan: Acı Final

Star: İstanbul muhteşemdi

Zaman: Hayaller yarım kaldı

Yeni Şafak: Nasip Değilmiş

Bugün: Rüya yarım kaldı

Cumhuriyet: Son adımda

Güneş: Dünya kaybetti

8 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; evrensel.net