Radikal: Erdoğan “Eşim ve çocuklarım beni affetsin”

İstanbul’un 2020 Olimpiyat Oyunları adaylığı sunumunda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Eşim ve çocuklarım beni affetsinler. Ben İstanbul’a da spora da en az onlar kadar bağlandım” dedi.

erdo

 Arjantin ’in başkent Buenos Aires’te, 2020 Olimpiyatları’na evsahipliği yapacak kenti belirlemek üzere bugün yapılacak oylama öncesinde, üç aday kent, İstanbul , Madrid ve Tokyo komiteye sunumlarını yaptı.

İstanbul’un 2020 Olimpiyat Oyunları adaylığı sunumunda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , “İstanbul’a ve spora olan sevdamı ortak bir meşale altında hem de olimpiyat meşalesi altında birleştirmek her zaman en büyük hedeflerimden biri oldu” dedi.

Başbakan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “G-20 zirvesinden 16 saatlik rekor bir yolculukla buraya geldikten sonra arkadaşlarımla Olimpiyat Komitesi’ni hangi dille hitap edeceğimiz konuştuk. Ben sizi kalp diliyle selamlıyorum. Tüm dinlere, dillere, etnik kökenlere İstanbul’dan samimi mesajlar iletmek istiyorum. Eşim ve çocuklarım beni affetsinler. Ben İstanbul’a da spora da en az onlar kadar bağlandım. İstanbul’a belediye başkanı oldum. İstanbul’a olan bu aşkım beni başbakanlığa taşıdı. İstanbul’a olimpiyatları getirmek her zaman en büyük hedeflerimden biri oldu.”

“Halkının çoğunluğu Müslüman olan Türkiye ’de yapılacak olimpiyatlar, hiç kuşkusuz hem barışa susamış bölgemize hem de dünyaya verilecek en anlamlı, en etkili mesaj olacaktır” diyen Erdoğan, “Türkiye olimpiyat ruhunun ve olimpiyat hedefinin arkasındadır” dedi.

Başbakan Erdoğan sözlerini, “Gelin beraber köprüler kuralım. Gelin hep birlikte tarih yazalım” sözleriyle tamamladı.

7 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; radikal.com.tr