Radikal: Edirne Belediyesi merdivenleri gökkuşağı renklerine boyadı

Edirne Belediyesi ekipleri, devlet hastanesine çıkılan 37 basamaklı beton merdivenleri, gökkuşağı renklerine boyadı.

edirne

Kente değişik bir renk katmak için merdivenleri boyadıklarını söyleyen Edirne Belediye Başkanı CHP ’li Hamdi Sedefçi , ” Hayat tüm renkleriyle güzel” dedi.

Edirne Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı 10 kişilik bir ekip, Sarıcapaşa Mahallesi Cami Sokak üzerindeki devlet hastanesine çıkan beton merdivenleri boyadı. Yaklaşık 2 saat süren çalışmada 37 basamaktan oluşan merdivenler gökkuşağı renklerine boyandı. Sarıcapaşa Mahalle Muhtarı Hasan Güzelli, belediyenin boyadığı merdivenlerin sokağa renk getirdiğini ifade ederek teşekkür etti.

Edirne Belediye Başkanı CHP’li Hamdi Sedefçi, boyanan merdivenlerin kente farklı bir renk kattığını ifade ederek, “Gökkuşağı her zaman insanlara huzur veriyor. Bizde bunu düşünerek merdivenlerimizi boyadık. Özellikle hastaneye çıkan bir merdiveni seçerek renklendirdik. Hastaneye ya hasta gider, ya da hasta yakını. Üzüntülü, sıkıntılı hasta ve hasta yakınlarımızı düşünerek, bu merdivenleri renklendirelim istedik. Hayat tüm renkleriyle güzel” diye konuştu.

Sarıcapaşa Mahallesi Cami Sokak üzerinde Edirne Devlet Hastanesi sokağına çıkan renkli merdivenleri görenler şaşırırken, beğendiklerini ifade etti. Bazı vatandaşlar da belediye ekiplerinin boyama çalışmalarına yardım etti.

02 Eylül 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;radikal.com.tr