Bianet: #direnleylailemecnun

TRT’nin yayından kaldırdığı Leyla ile Mecnun dizinin hayranları dizinin başka bir kanalada yayınına devam etmesi için Change.org üzerinden imza kampanyası başlattı.

leylailemecnun

TRT’nin yayından kaldırdığı Leyla ile Mecnun dizinin hayranları dizinin yayınına devam etmesi için Change.org üzerinden imza kampanyası başlattı.

Saat 12.30 itibariyle 2371 kişinin katıldığı kampanyada Kanal D, Star TV,Fox TV ve Eflatun Film’den dizinin farklı bir kanalda gösterimine devam edilmesini istiyor.

Kampanyanın çağrı metninde dizinin ilk yayınlandığı tarihten beri geniş bir izleyici kitlesi olduğu, yayınlandığı akşamlarda Twitter’da Trend Topic olduğu belirtilerek “İnternette de izlenme rekorları kıran Leyla ile Mecnun dizisi reyting almadığı gerekçesiyle TRT tarafından yayından kaldırıldı; ancak biz dizinin yayından kaldırılış kararının dizi oyuncularının Gezi direnişine verdikleri destek sonrasında alınmasının tesadüf olmadığını düşünüyoruz” dendi.

Kampanya Anayasa‘nın 25. maddesine atıf yaparak şu çağrıda bulunuyor:

“Eğer sen de anayasamızın 25. maddesinde belirtildiği gibi kişilerin düşüncelerini dile getirmekte özgür olduklarını savunuyorsan, oyuncular başta olmak üzere dizide emeği geçenlerin düşüncelerini özgürce dile getirdikleri için mağdur edilmelerine sessiz kalma ve kampanyaya bir imza atarak destek ver.

“Talebimizi ilettiğimiz kanallardan birinin kampanyaya verilen destek sonucunda düşük reyting gerekçesiyle yayından kaldırılan Leyla ile Mecnun dizisinin ne kadar sevildiğini görüp diziye sahip çıkmasını ve dizinin her pazartesi akşamı oldu gibi beşinci sezonunda da izleyicisiyle buluşmasını talep ediyoruz.”

International Movie Database’de (IMDB) Leyla İle Mecnun en yüksek oranlardan biri olan 8.8 beğenme oranına sahip.

Kampanyaya buradan katılabilirsiniz. (EA)

30 Ağustos 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; bianet.org