Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’nde Boğaziçi Köprüsünden bisikletle geçiyoruz

bisiklet

Bisikletli ölümlerine dikkat çekmek için yapılan eylemlerden biri de Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’nde gerçekleşecek.

Etkinlik, şehir içi ulaşımda bisikletin de bir ulaşım aracı olarak kullanılabileceğini bir defa daha hatırlatmak, bisiklet kullanıcılarının trafikteki varlıklarına dikkat çekmek amacı ile düzenleniyor.

Etkinlik için çağrı metni şöyle; 

“22 Eylül Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’nde Boğaziçi Köprüsünden bisikletle geçiyoruz.

Etkinlik, şehir içi ulaşımda bisikletin de bir ulaşım aracı olarak kullanılabileceğini bir defa daha hatırlatmak için bisiklet kullanıcılarının trafikteki varlıklarına dikkat çekmek amacı ile düzenlenmektedir.

Katılımcılar saat 9:30’dan itibaren Harbiye’de bulunan Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nın bahçesinde bir araya gelecekler. Saat 10:30’da hareket edecek olan grup, Mecidiyeköy ve Balmumcu üzerinden devam edip 1. Boğaziçi Köprüsünü geçecek. Üsküdar üzerinden sahile inecek olan grup, Harem’de gezisini bitirecek.

Bu etkinliği organize ederken, başka bir organizasyon ile aynı tarihe denk geldiğini sonradan öğrendik. Hepimizin amacı trafikte bisiklet ile ilgili bir farkındalık oluşturmak. Bu şekilde daha çok kişiye ulaşıp daha fazla kişinin köprüden geçme keyfini yaşamasını sağlamış olacağız. Olabildiğince çok kişinin katıldığı bir etkinlik olmasını temenni ediyoruz. 22 Eylül’de hep beraber Avrupa’dan Asya’ya pedallamak dileği ile.

Etkinliğin organizatörleri İstanbul içerisinde günlük hayatında bisiklet kullanan herkestir.”

30 Ağustos 2013
Etkinlik Facebook sayfası; https://www.facebook.com/events/165232827001125