Kollektifler: Çapulcu evlerine Yeni Akit’ten sonra şimdi de Habervaktim.com sitesi saldırdı

Cemaat evlerine karşı çapulcular evlerini açıyor” kampanyasından korkan çevreler kampanyaya saldırmaya devam ediyor. Habervaktim.com yazarı Mustafa Durdu Genç Çapulcular’ın ”cemaat evlerine karşı çapulcular evlerini açıyor” kampanyasına  saldırdı.

capulcuevleri

Mustafa Durdu Habervaktim.com sitesinde yazdığı yazıda çapulcuların öğrencilerlerle dayanışma ve yardımlaşma için yaptığı “çapulcu evleri” kampanyasına saldırdı. Mustafa Durdu, cemaatlerin asosyalleştirdiği ve gerici zihniyetini empoze ettiği evlere karşı Genç Çapulcular’ın yaptığı kampanyayla ilgili “sapık zihniyet” olarak yazdı.

Habervaktim.com sitesi yazarı Mustafa Durdu “Karma-Karışık Yurtlar,Çıplak Sporcular” adlı yazısında ‘Kız-erkek karışık olacakmış. Tabii onlar için cinsel ayrımcılık yasak. Anca beraber kanca berabermiş. Toplu yaşayacaklarmış diyerek kin ve düşmanlık yaratacak söylemlerde bulundu.

Kadınlar spor yapmasın

Haberin genelinde karma yurtları ve okulları hedef gösteren Mustafa Durdu yazısında kadınları günlük hayatta geri plana itecek söylemlerini şöyle dile getiriyor:

“Dediğim gibi bayan sporcuların kıyafetleri yeniden düzenlenmelidir. Bazı spor dalları sadece erkeklere ayrılmalıdır.

Bayan voleybol oyuncuları, bayan atletler adeta çırılçıplak. Müslüman bir kadın bu şekilde voleybol oynayamaz, koşamaz.

Bayanların hangi sporları yapacakları, hangilerini yapamayacakları tespit edilmeli. Bir bayan için atletizm uygun mudur? Yarı çıplak kadınların koşması, yarı çıplak kadınların şampiyon olması ‘Müslüman Türkiye’yi’ yüceltir mi?”

29 Ağustos 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; kolektifler.net