Bianet: Anonymous’dan Gezi Direnişine destek

Anonymous bugün yayınladığı videonun ardından hükümetin sitelerine siber saldırı düzenledi. Redhack’in de işbirliğiyle Cumhurbaşkanlığı, İstanbul Emniyet ve AKP’nin de aralarında olduğu siteleri çökertti.

Anonymous bugün mam.gov.tr, mersin.gov.tr, eshot.gov.tr, dsi.gov.tr, istanbul.gov.tr ve Türkiye’ye biber gazı tedarik eden şirketlerin sitelerine yaptığı dDos saldırısıyla erişimi engellediğini açıkladı.

Redhack ve Anonymous ortak operasyonu ile de Cumhurbaşkanlığı’nın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün ve AKP’nin web sitesine bir süre erişilemedi.

Anonymous yayınladığı bir videoyla, günlerdir Türkiye’de protestoculara yönelen polis şiddetini izlediklerini söylerken şu ifadelere yer verdi:

“Yüzbinlerce kişi sokakları günlerdir ele geçirdi. Binlerce kişi gözaltına alındı.

“Türkiye’nin modern bir demokrasi olduğu söyleniyor ancak Türkiye hükümeti Çin’deki zavallı diktatörler gibi davranıyor.

“Anonymous bu davranış karşısında öfkeli. Tüm dünyada organize olup Türkiye hükümetine diz çöktüreceğiz. Türkiye hükümetinin web sitelerini çökerteceğiz.

“Siz, sosyal medya ve diğer iletişim yöntemlerini, yaptıklarınızın duyulmaması için sansürlediniz. Şimdi Anonymous sizi indirecek ve kendi halkınız iktidarınızı elinizden alacak.” (ÇT)

3 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; bianet.org