Sendika.org: Akit gazetesi, Kolektifleri ve Çapulcu evlerini hedef gösterdi

Akit gazetesi, bugün yaptığı haberde Çapulcu evlerini ve Kolektifleri hedef aldı. Çapulcu evlerinde yeni militanlar yetiştirileceğini ileri süren Akit, bin bir türlü “ahlaksızlık” yaşanacak diyerek Çapulcu evlerini karalama kampanyasına girişti

akit

Akit gazetesi bugün (27 Ağustos) hem basılı yayınında hem de internet sitesinde “Çapulcu evlerini” işledi. Kolektifler’in yeni “militanlar” yetiştirmek üzere “Çapulcu evlerini” açtığını belirten Akit, kampanyayla ilgili “ürettiği” komplo teorileriyle de haberini ilginç hale getirmeye çalıştı. Akit’in birinci iddiası, yeni evlerin yeni Gezi eylemlerinde karargah olarak kullanılacağı ikincisi ise bin bir türlü “ahlaksızlığın” yaşanacağı yönünde. Akit ayrıca, “Cemaat evlerine karşı Çapulcu evleri” kampanyasını ÇYDD’nin açmış olduğu evlere benzeterek bu benzerlik yönünden her iki kampanyaya da saldırdı.

Kolektifler’in yeni eğitim-öğretim sezonu öncesi cemaatlere adeta savaş açtığını iddia eden Akit, KYK’nın karma sistemden vazgeçerek kadın ve erkek yurtlarını ayırması üzerine cemaatleri üniversitelerde istemeyen “marjinal sol grupların” cemaat evleri ve yurtlarını kötüleyerek, üniversiteyi yeni kazanmış öğrencileri kendilerinin oluşturacağı ortamlara davet edeceklerini savundu.

Akit’in akıl almaz üçüncü iddiası: “Gezi Parkı eylemlerinde üniversite öğrencilerinin büyük bir çoğunluğunun olaylara destek vermemesi karşısında harekete geçen Kolektifler…” Akit’e göre “Gezicilerin” büyük çoğunluğu gençlerden ve üniversitelilerden oluşmuyormuş bu yüzden Kolektifler de “yeni militan” arayışına girmiş..

27 Ağustos 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;sendika.org