Fıratnews: Ankara’da 400′e yakın yaralı var

Ankara’da başlayan çatışmalarda polisin şiddetli saldırıları sonucunda DİHA’ya göre en az 15′i ağır olmak üzere, 380′i aşkın kişi yaralandı.

İstanbul Taksim Gezi Parkı’nda başlayan eyleme destek vermek ve polis şiddetini protesto etmek amacıyla Ankara Kızılay Meydanı’nda başlayan çatışmaların bilançosu netlik kazandı. Gün boyu polisin gaz bombaları sonucu aralarında ağır yaralıların da bulunduğu yüzlerce kişi, çeşitli yerlerinden yaralandı. Ankara’nın birçok hastanesinde tedavi altına alınan 15′i ağır olmak üzere en az 383 kişinin bulunduğu belirtildi.

Yaralılara dair bilgiler şöyle;

* Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi, 12 yaralı, biri kafa travması.
* Numune Hastanesi, 30 yaralı, Ethem Sarısülük ağır kafa travması.
* İbni Sina Hastanesi, 25 yaralı, iki kişi beyin kanaması, biri beyin zarları arasında kanama diğerinin kafasına kapsül saplanmış.
* Ankara Hastanesi, 7 yaralı.
* Hacettepe Hastanesi, 25 yaralı, biri parçalı frontal kemik kırığı ve biri beyin zarları arasında kanama, birinde maksilla (üst çene) kırığı, bir göz kaybı.
* Bayındır Kavaklıdere Hastanesi. 2 yaralı, biri kafa travması.
* Bayındır Söğütözü Hastanesi, 1 yaralı kapsüle bağlı pelvis kırığı.
* Çağ Hastanesi, 70 yaralı, kapsüle bağlı yanıklar ve doku zedelenmesi, 4 kişide vücutta kırık var, 4 kafatası kırığı, Dilan Ece isimli Ankara Tıp öğrencisi açık parçalı kırık
* Medicana Hastanesi, 1 yaralı.
* Akay Hastanesi, 105 yaralı
* Çeşitli demokratik kitle örgütleri ve siyasi partilerde oluşturulmuş bulunan acil müdahale revirlerine 100′ü aşkın yaralı getirilmiştir. Cumhurbaşkanlığı muhafız alayında çalışan bir subay bilinci kapalı olarak GATA’ya sevk edilmiştir. 2 hasta da kırık tespit edilmiş.
* Ankara Tabip Odası kriz masası revirine toplam 7 yaralı, biri ağır kafa travması.

1 Haziran 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; firatnews.com