Cumhuriyet: TRT ‘Sosyal Medya’yı da kaldırdı!

Gezi direnişinde önemli bir yere sahip olan sosyal medya TRT’nin de hedefinde. Kanalda yayınlanan ve sosyal medyanın kullanımı hakkında bilgi veren ‘Sosyal Medya’ programı yayından kaldırıldı.

sosyal medya

Başbakan Erdoğan’ın ‘bela’ olarak değerlendirdiği sosyal medya hakkında detaylı ve yararlı bilgiler paylaşan program yeni sezondan itibaren artık TRT ekranlarında yayınlanmayacak:

‘SIRADAN SÜREÇ’

Serdar Kuzuloğlu’nun hazırlayıp sunduğu “Sosyal Medya” adlı program 2011 yılından beri TRT’de yayınlanıyordu. Ani bir kararla, gerekçe gösterilmeksizin yayından kaldırılan proglamla ilgili olarak Sosyal Medya’nun hazırlayıcısı ve sunucusu Kuzuloğlu şahsi internet sitesinden programın yayından kaldırılmasıyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Yeni bölümlere ne zaman başlayacağımızı, içerikte neler değiştirebileceğimizi konuştuğumuz sıralarda TRT Haber yönetimi yeni yayın döneminde programın devam etmeyeceğini bildirdi. Böylelikle televizyon dünyasının o sıradan süreci Sosyal Medya için de işlemiş oldu. Bir program yayın hayatına geçtiği anda bitmeye doğru geri sayım da başlar. Hepsi bir gün, bir sebeple biter. Başka bir şeye vesile olur; en olmadı kattığı sayısız tecrübe ve anıyla hafızadaki yerini alır.”

26 Ağustos 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;cumhuriyet.com.tr