Başka Haber: #barışiçinelele Park Forumlarından 1 Eylül Dünya Barış Günü için ‘Barış için el ele verelim’ çağrısı

İstanbul’da Gezi Parkı direnişi sırasında kurulan park forumları, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde herkesi, “barış ve huzur içinde bir arada yaşadığımız, şiddet, zulüm ve baskının olmadığı özgür bir dünya için el ele vermeye” çağırdı.

barışiçinelele

Çağrı metni yayınlayan grup, “Bizlere dayatılan hiçbir ayrımcılığı kabul etmiyor, mahallemizden başlayarak tüm Türkiye ‘de, sağımızda solumuzda kim varsa, inancına, diline, ırkına ve cinsiyetine bakmadan elini tutuyoruz” dedi.

1 Eylül pazar günü saat 13.00′de yapılacak etkinlikte, “Taksim’den Dikmen’e, Rojava’dan Halep’e, Adeviye’den Tahrir’e, Gazze’den Doğu Türkistan’a, bütün dünyaya ilham vermek ve umut olmak” amacıyla, parklardan sokaklara, Eminönü’nden Sarıyer’e, Kadıköy’den Kartal’a insan zincirinin oluşturulması amaçlanıyor.

Etkinlik öncesinde ise “Barış için el ele veriyorum çünkü…” cümlesi sosyal medya üzerinden tamamlanmaya çağrılıyor.

Herkesin birbirini incitmeden eşit ifade hakkı olduğuna vurgu yapılan çağrıda, sosyal medya üzerinden kendilerini yazı, video veya fotoğrafla ifade etmeleri isteniyor.

Söz konusu paylaşımlara facebook.com/1eyluldebarisicinelele ve twitter .com/barisicinelele adreslerinden ulaşılabilecek.

Abbasağa Parkı Forumu’nun çağrı afişi ise şöyle:

barışiçinelele2

26 Ağustos 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;baskahaber.org