Başka Haber: Ali İsmail Korkmaz’ın önünde dövüldüğü fırının tabelaları kaldırılmış

fırın eskişehir

Adı, Ali İsmail Korkmaz’ın faili olarak geçen fırıncıya ait Harman Fırın’ın tabelaları kaldırıldı. Fırının var olan tepkileri azaltmak adına tabelasını kaldırdığı iddia edildi.

2 Haziran gecesi Gezi Parkı eylemleri sırasında Ali İsmail Korkmaz yaşamını yitirmişti.

Adı, Ali İsmail’in failleri arasında geçen ve kısa bir süre önce tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilen fırıncıya ait Harman Fırının tabelalarının kaldırıldığı gözlemlendi.

Ali İsmail’in ölümü ile ilgili tutuklamalardan üçünün fırın sahibi ve çalışanları olduğu ortaya çıkması üzerine tepkiler daha da artmıştı.

Korkmaz, 2 Haziran’da Yunus Emre Caddesi’ndeki gösteriden kaçarak Sanayi Sokak’a girmiş; iddiaya göre, polisler ve sivil bir grup tarafından dövülmüş, kaldırıldığı hastanede 10 Temmuz’da hayata veda etmişti.

Soruşturma sürecinde, Sanayi Sokak’a bakan üç kameranın da görüntülerinin “kayıp” olduğu anlaşılmıştı.

Jandarma Kriminal Dairesi tarafından yapılan incelemede, Harman Ekmek Fırını’na ait görüntülerin iki kez silindiği saptanmış ve görüntüler geri getirilmişti.

Görüntülerin, fırıncı İsmail Koyuncu tarafından silindiği anlaşılmıştı.

Görüntüler açıldığında, İsmail Koyuncu ile akrabaları Ramazan Koyuncu, Muhammet Vatansever ve Ebubekir Harlar ile polis Mevlüt Saldoğan’ın Korkmaz’ı dövenlerden olduğu saptanmıştı.

Bunun üzerine beş sanık “kasten adam öldürme” iddiasıyla tutuklanmıştı.

Tüm bu yaşananlardan sonra fırının tabelasını kaldırması görenlerin dikkatini çekti.

Dükkânın her iki tarafında bulunan ve isminin yazılı olduğu tabelaların kaldırılması, akıllara fırının el değiştirdiği ya da isminin değiştirileceği sorularını getirdi.

Bazı vatandaşlar ise, daha fazla tepki görmemek için tabelaların kaldırılmış olabileceğini iddia etti.

Tuğba Koçhan
22 Ağustos 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; baskahaber.org