Evrensel: “Gezi dolayısıyla yayından kaldırıldık” Burak Aksak

TRT 1’in fenomen dizisi ‘ Leyla ile Mecnun, TRT tarafından yayından kaldırıldı. Dizinin oyuncuları ve teknik ekibi, Gezi direnişine destek verince; TRT yönetiminin diziyi yayından kaldırma kararı aldığı gündeme gelmişti. Dizinin izleyicileri ise sosyal medyada imza kampanyası başlatmış ve projenin başka bir kanala transfer olmasını istemişti.

leylailemecnun-trt

Dizinin yapımcılarından Eflatun Film, Leyla ile Mecnun dizisinin yayından kaldırıldığını Twitter’dan duyurdu. Eflatun Film, TRT’nin diziye son verdiğini “Yapımcılığını üstlendiğimiz Leyla ile Mecnun adlı dizinin yayından kaldırıldığı TRT yönetimi tarafından şirketimize bildirilmiştir. Emeği geçen herkese; özellikle de seyircilerimize her şey için çok teşekkür ederiz.” tweetleriyle duyurdu.

‘EN SONUNDA BİR ŞEY SÖYLEDİLER’

Dizinin Senaristi Burak Aksak gazetemize konuştu. Leyla ile Mecnun dizisinin senaristi Burak Aksak, dizinin Gezi olayları nedeniyle yayından kaldırıldığını belirtti. Aksak, dizinin kaldırılma sürecini şöyle anlattı: “Onur Ünlü beni aradı ve ‘Leyla İle Mecnun artık yayından kaldırıldı’ dedi. Hayırlısı olsun dedim ben de. Ama uzun süredir de biliyorduk bu durumu. Üzülmekten çok biz şu haldeydik: En sonunda bir şey söylediler. Gezi yüzünden olduğundan eminiz. Geçen sezon 90.bölümleri yazarken artık bu sene bitirelim, yoruldum diyordum. Kanal bu işi çok istiyordu başında. Devam etsin diyordu çünkü reytingler hep yüksekti. Son sezon reytingler de çok arttı. Bunun yanında da sosyal medyada çok konuşulan bir dizi oldu. Fakat Gezi olaylarından sonra ‘durumunuz konuşuluyor’ denilmeye başlandı. Tabİi ki Gezi olayları yüzünden yayından kalktık.”

Leyla ile Mecnun dizisi oyuncuları daha önce Gezi Parkı eylemlerine destek vermişti. Oyuncular Gezi Parkı’nda çektikleri bir videoyu İnternet üzerinden izleyicileri ile paylaşmıştı.

21 Ağustos 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; evrensel.net