Hürriyet: ‘Palalı’ için yeniden yakalama kararı çıkarıldı

Taksim’de izinsiz gösteri yapan gruptakilere palayla saldıran Sabri Çelebi’nin de aralarında olduğu 4 sanığın yargılanmasına 18 Aralık’ta başlanacak.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Taksim’de izinsiz gösteri yapan gruptakilere palayla saldıran Sabri Çelebi ile Ahmet Girgin, Şeyhmus Kırmızı ve Murat Ertik hakkında hazırlanan iddianameyi kabul eden İstanbul 53. Asliye Ceza Mahkemesi, tensip tutanağı düzenledi. Buna göre, sanıklar 18 Aralık’ta hakim karşısına çıkacak.

Yakalama kararı

Sanık Çelebi hakkında soruşturma aşamasında İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen yakalama kararını kaldıran mahkeme, üzerine atılı suçun niteliği, dosya içeriği ve yurt dışında olduğunun belirlenmesi üzerine, savunmasının alınması için Sabri Çelebi hakkında yeniden yakalama emri çıkardı.

Diğer sanık ve mağdurlara 18 Aralık olan duruşma gününü belirtir davetiye gönderilmesini kararlaştıran mahkeme, ismi bildirilen bazı tanıkların duruşmada hazır edilmesini ve dosyada bulunan kamera görüntülerinin yer aldığı CD’lerin de bilirkişiye gönderilmesini hükme bağladı.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Veysi Büyükkılıç tarafından hazırlanan iddianamede, hakkında yakalama kararı olan ve Fas’a gittiği belirtilen sanık Sabri Çelebi ile haklarında adli kontrol kararı bulunan Ahmet Girgin, Şeyhmus Kırmızı ve Murat Ertik’in, “kasten yaralama”, “görevli memura direnme”, “memura karşı silahla (bıçakla) yaralama” ve “şahıslara karşı yaralama” suçlarından toplam 9 yıl 9 aydan 27′şer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor.

14 Ağustos 2013
Haber kaynağı için tıklayınız;  http://www.hurriyet.com.tr/