habersoL: Sanatçılar Girişimi’nden Memet Ali Alabora ve Suzan Aksoy’a destek

Memet Ali Alabora’yı twitter üzerinden hedef alan kampanya ve Yeni Akit’in sanatçı Suzan Aksoy’a yönelik hakaretlerine ilişkin bir açıklama yapan Sanatçılar Girişimi, “sanatçı düşmanlığını lanetliyoruz” dedi.

memet ali alabora 2

Yeni Akit’in Suzan Aksoy’u hedef alan haberi ve twitter üzerinden Memet Ali Alabora’ya yönelen tehditlere ilişkin Sanatçılar Girişimi bir basın açıklaması yayınladı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

SANATÇI DÜŞMANLIĞINI LANETLİYORUZ

AKP diktasına boyun eğmeyen, gericiliğe karşı çıkan, ülkemizin bağımsızlığını ve sanatın özgürlüğünü savunan sanatçılarımıza karşı gerici çevrelerin ve gerici medyanın saldırısı, kara çalma kampanyası devam ediyor.

Genç arkadaşımız Memet Ali Alabora’ya karşı twitter yoluyla başlatılan linç kampanyasına değerli sanatçı Suzan Aksoy’a Yeni Akit adlı gazetenin yalan ve hakaret saldırısı eşlik ediyor.

Arkadaşlarımız ne yalnız ne de sahipsizdir.

Milyonlarca sevenlerinin, izleyicilerinin yanı sıra, ülkenin bütün vicdan sahibi sanat yaratıcılarının temsilcisi Sanatçılar Girişimi her zaman yanlarındadır ve hep öyle olacaktır.

Linççileri, iftiracı çevreleri lanetliyor, utanç ve vicdan yoksunluklarıyla baş başa bırakıyor, hukuk yoluyla da karşılarında olacağımızı bildiriyoruz.

13 Ağustos 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;haber.sol.org.tr