Evrensel: NTV, sansürün faturasını ağır ödedi

Gezi direnişi boyunca uyguladığı sansürle tepki çeken NTV, direnişçilerin boykotuna uğraması nedeniyle düşüşe geçti. NTV’ye yapılan boykot çağrıları kanalın sitesinin global sıralamada 135 sıra gerilemesini sağladı. NTV, Gezi Direnişi gibi ülke gündemini sarsan, haber sayısının oldukça arttığı bir dönemde yaşadığı düşüşle Gezi Direnişi’nde sansür uygulamanın faturasını ağır ödedi.

ntv

Alexa’da son 3 aylık açıklanan verilere göre, Haziran Direnişi’nin başladığı tarihlerde NTV’nin internet sitesine tıklanma oranları hayli düştü. Bu düşüş okurların sitede kalma süresini de etkiledi. Buna göre, NTV’nin internet sitesinde geçirilen zaman ortalama 4 dakika 55 saniye düştü. Ayrıca kişi başına tıklanan sayfa sayısı da 8,6 sayfaya kadar geriledi. Gazetemizin İnternet sitesi global sıralamada bu süreçte 26,095 basamak atladı. BirGün 33.043 artarken, sol Portal da 16,322’lik bir artış gösterdi.

Hayattv.net ise Alexa dünya sıralamasında 2 milyon 30 bin sıra birden yükselirken Türkiye’de TV kanalları arasında 40. sıraya yerleşti.

12 Ağustos 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız;evrensel.net