Başka Haber: “Beğenmediğin mahkemelerin karşısına çıkmak durumunda kalabilirsin” Arınç’tan Kılıçdaroğlu’na tehdit

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ergenekon davası kararlarına ilişkin konuştu.

bulent-arinc

Arınç, şunları söyledi: “Rahmetli Erbakan 77-78 yaşında cezaevine girsin diye bekleyen insanlar vardı bu ülkede, şimdi Silivri’deki 13. Ağır Ceza Mahkemesine ‘Efendim bu yargılama adil değil, siz zalimsiniz, bu insanları zindana tıktınız’ diyorlar. Bir defa edepli olacağız. Beğensek de beğenmesek de bu mahkemeler olacak, bu hakimler bu savcılar olacak. İyi karar verir, yanlış karar verir, doğru karar verir, eksik olur fazla olur. Bunların hepsinin çek-balans sistemi içinde kontrol mekanizmaları var. Yargıtay var, en sonunda da bireysel başvuru var. Avrupa İnsan Hakları var.”

KESER DÖNER SAP DÖNER

“Bunlar varken, bu mahkemeleri ben ‘gayrimeşru tanıyorum’ demek biraz haddini bilmemezlik olur. Ne olur sayın Kılıçdaroğlu bak, bu sözlerden vazgeç. Sonra ‘keser döner, hesap döner, sap döner’ öyle bir söz var. Bak ne olur biliyor musun? Bu beğenmediğin mahkemelerin karşısına çıkmak durumunda kalabilirsin.’Bu yargı gayrimeşru’ deme, aklın varsa deme. Aklını başına topla, sonra ‘Aman yargı, canım yargı’ dersin, vallahi kar etmez” dedi.” dedi.

BUNLARIN HEPSİ BİTTİ

“Bize başka yollar lazım diyorsanız, eski çamlar bardak oldu be kardeşim. Eskiden siz ‘ordu bir darbe yapsa da bizim önümüz açılsa’ diye beklerdiniz. Ordu artı CHP eşittir iktidar. Ordu kendi yoluna girdi, yurt savunması ve askerlik görevi. O zaman yüksek yargıyı çok övmeye başladınız. Anayasa Mahkemesi sizin sevgilinizdi bir ara. Ordu, artı yargı, eşittir CHP iktidar. Bunların hepsi bitti”

SANDIKTAN BAŞKA YOLUNUZ MU VAR?

“Şimdi sandıktan başka bir yolunuz var mı? Yok. O zaman ‘sandıktan iktidar çıkmaz, demokrasi sadece sandık değildir’ derken neyi kastediyorsunuz? Taksim olayını mı kastediyorsunuz, yoksa Ergenekon davasından dolayı bu kadar bağırmanızın altında yatan sebep, ‘bir ihtimal daha vardı, o da gitti kör olasıca’ diye ağlamak mı yatıyor be kardeşim. Vatandaşa gidin, millete gidin, milletle beraber olun”

8 Ağustos 2013
Haberin kaynağı için tıklayınız; baskahaber.org